'Ciekłokrystaliczna' ofensywa Samsunga trwa

Przedstawciele koreańskiego koncernu Samsung poinformowali o opracowaniu technologii Mobile Super Wide View+, która zapewnia użytkownikom przenośnych paneli TFT LCD o przekątnej ekranu 10 cali lub mniejszych lepsze warunki odbioru obrazu. Nowe panele bedą oferować szerszy kąt widzenia obrazu - 160 stopni.

Technologia mSWV+ została stworzona w oparciu o standard PVA, który do tej pory wykorzystywany był do zwiększenia jakości obrazu dużych paneli LCD.

Do tej pory małe i średnie wyświetlacze LCD w technologii 'transmissive' (tzn. wykorzystujące podświetlenie panelu) oferowały odtwarzanie obrazu o niskim kontraście (250:1) i kącie widzenia 80 (pionowo) i 100 (poziomo) stopni. Zastosowanie nowej technologii SWV+ w połączeniu z trybem 'transflective' (odbijanie naturalnego światła padającego na panel) zwiększa poziom kontrastu o 60 % (400:1) bez zakłóceń kolorów i odwrócenia skali szarości.

Masowa produkcja paneli wykonanych w systemie transflective mSWV+ rozpocznie się w 2006 r. Możliwe, że producent zdecyduje się na wprowadzenie na rynek tego typu wyświetlaczy o średniej wielkości przeznaczonych dla odtwarzaczy multimedialnych lub samochodowych systemów nawigacyjnych.

Południowokoreański koncern kontynuuje marsz po palmę pierwszeństwa na rynku producentów wyświetlaczy LCD. Niedawno, w tekście Samsung: 82-calowy telewizor LCD, informowaliśmy o wprowadzeniu przez firmę na rynek telewizora LCD o przekątnej ekranu 82 cali.

Więcej informacji na stronie producenta.


Zobacz również