Ciekłokrystaliczna "panorama" od NEC-a

Kolejna nowość w ofercie panoramicznych monitorów LCD firmy NEC - model MultiSync LCD2690WUXi - dedykowany jest przede wszystkim dla użytkowników aplikacji do edycji grafiki, składu komputerowego i projektowania CAD/CAM. Monitor został wyposażony w matrycę o przekątnej 25,5 cala, mogącą wyświetlić obraz w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli.

Czas reakcji matrycy wynosi 8 ms (grey-to-grey), a deklarowane przez producenta wartości jasności i kontrastu to odpowiednio 400 cd/m2 i 800:1. Obraz wyświetlany przez monitor jest widzialny, zarówno w pionie jak i poziomie, pod kątem 178 stopni. Urządzenie zostało wyposażone w szereg funkcji optymalizacji wyświetlanego obrazu, m.in. Automatic Black-Level Adjustment (automatyczne dostosowanie poziomu czerni w zakresie pełnej skali szarości), ColorComp (dostosowanie poziomów jasności, koloru i krzywej gamma), X-Light Pro (pomiar jasności i barwy wyświetlanego obrazu celem optymalizacji natężenia podświetlenia matrycy). Funkcja ambix umożliwia podłączenie do monitora trzech źródeł sygnału wejściowego (VGA, DVI-D i DVI-I).

NEC MultiSync LCD2690WUXi

NEC MultiSync LCD2690WUXi

MultiSync LCD2690WUXi będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy, srebrno-szarej oraz czarnej. Obie trafią do sprzedaży w styczniu 2007 r. w cenie odpowiednio 5059 i 5159 zł (sugerowane ceny detaliczne bez VAT).

Więcej informacji: NEC


Zobacz również