Ciekły azot i Komputer-Pająk czyli VI Ogólnopolski Zjazd O/c & Moders

Gdańska Stocznia stała się ostatnio Mekką wszystkich tych, którzy uważają, że zwykły komputer, jaki można kupić w sklepie to zdecydowanie za mało. Ogólnopolski zjazd Moderów i Overclockerów, przez trzy dni przyciągnął nad morze ponad 2000 osób. Fani ekstremalnego podkręcania maszyn i wyszukanych obudów już po raz szósty przybyli, by wymieniać się doświadczeniami, poznawać nowych ludzi i rywalizować między sobą. Zapraszamy na naszą relację z tej największej w Polsce imprezy dla maniaków komputerowych.

Do Gdańskiej Stoczni dotarliśmy bez problemu. Gorzej, że Pan Przy Wjeździe o imprezie nie miał zielonego pojęcia. Z rozbrajającym uśmiechem poinformował nas, że nie my pierwsi o nią pytamy, ale on nic nie wie. Kilka szybkich telefonów i już wiedzieliśmy gdzie jechać. Bez tego nie bylibyśmy w stanie trafić na ulicę Targową, która okazała się być małą ślepą uliczką znajdującą się zupełnie z boku terenów stoczni.

Wchodząc do wielkiej hali, w której odbywał się zjazd, jako pierwszy rzucał się w oczy dudniący na cały regulator i plujący ogniem potwór. Kolejna odsłona maszyny NOS dawała właśnie kolejną próbkę swoich możliwości. Ogłuszająca muzyka przetaczała się po fabrycznej sali przyciągając wzrok do swojego źródła.

Kolejna wersja NOSa

Kolejna wersja NOSa