Cień Księżyca padł na Ziemię – wyjątkowy widok z sondy kosmicznej

Sonda DSCOVR nagrała cień Księżyca, który padł na biegun północny. Opublikowane przez NASA nagranie robi wrażenie.

Kosmicznych perypetii ciąg dalszy, z jednej strony mamy miliarderów, obywających kosmiczne loty turystyczne, z drugiej doniesienia o ogromnej komecie, która wleciała naszego układu słonecznego, a nawet imponujące materiały z odległych zakątków wszechświata. Nie zapominajmy jednak o naszej planecie oraz o tym, jak inne obiekty znajdujące się w kosmosie na nią wpływają.

kosmos, sonda kosmiczna, zaćmienie słońca, cień księżyca, biegun północny, nagranie, materiał, film, dscovr, sonda dscovr, nasa, nasa goddard, nauka, amerykańska agencja kosmiczna, planeta, układ słoneczny, agencja kosmiczna, Ziemia, orbita, słońce, księżyc

Źródło: NASA Goddard/YouTube

Dobrą do tego okazją może być najnowszy film, opublikowany przez NASA, nagrany przez krążącą wokół Ziemi sondę kosmiczną DSCOVR. Materiał zarejestrowano w czerwcu, podczas mającego miejsce w tym miesiącu zaćmienia Słońca, o którym pisaliśmy tutaj.

Zobacz również:

  • NASA zabiera chętnych w podróż po Marsie
  • Czy asteroida Bennu uderzy w Ziemię? NASA w gotowości
  • Najciekawsze kosmiczne zdjęcia 2021 roku

Cień Księżyca podczas Zaćmienia Słońca

Zaćmienie słońca ma miejsce wtedy, gdy na linii pomiędzy centralną gwiazdą Układu Słonecznego, a Ziemią znajdzie się Księżyc. W wyniku tego procesu, z perspektywy powierzchni naszej planety widok Słońca zostaje przesłonięty (niezwykłe nagrania tego wydarzenia z różnych zakątków Ziemi znajdziecie tutaj) Zastanawialiście się jednak, jak to wygląda z drugiej strony? Dzięki sondzie DSCOVR – już nie musicie.

Na opublikowanym materiale widać, jak z perspektywy kosmosu wygląda cień Księżyca rzucany na Ziemię, a konkretnie na biegun północny podczas zaćmienia Słońca. Dołączono do tego komentarz oraz wyjaśnienie tego zjawiska. Niezwykły widok, prawda?