Ciężarówka Volvo z klocków Lego sterowana przez telefon komórkowy

Uważasz, że Lego to zabawka dla małych dzieci? A co powiesz na zdalnie sterowaną ciężarówkę Volvo FL 12 z napędem na osiem kół, niezależnym zawieszeniem i czterobiegową skrzynią biegów? Zobacz film jak sprawuje się taka ciężarówka w akcji.

Volvo FL 12 8x8 zbudowane z klocków Lego naprawdę robi wrażenie. Jej twórca udoskonalał ją przez pół roku i napisał na jej temat... pracę inżynierską, którą obronił na piątkę!

Samochodem można sterować za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym z systemem Symbian. Komórka łączy się z samochodem w technologii Bluetooth. Polecenia wydaje się za pomocą klawiatury telefonu. Twórca tego modelu sam napisał oprogramowanie w języku Java. W samochodzie znajduje się sensor HiTechnic IRLink, który jest używany do sterowania wieżą PF i podłączonego do niej silnika napędowego PF XL.

Model wyposażono w niezależne zawieszenie, napęd na cztery osie, czterobiegową skrzynię biegów (również zdalnie sterowaną i wyposażoną w bieg neutralny) i wyciągarkę. Volvo posiada cztery koła skrętne. Całość waży prawie 3,5 kg.

Zobacz jak ten niesamowity samochód radzi sobie w terenie.

Aktualizacja: 28 czerwca 2010 14:39

Dodaliśmy więcej informacji technicznych na temat modelu.