Ciężko w to uwierzyć, ale nad GTA 5 pracowało ponad tysiąc osób

Najnowsza gra studia Rockstar, czyli GTA 5, to naprawdę ogromna produkcja. Wielkość otwartego świata robi olbrzymie wrażenie, tak samo jak dopracowanie wszystkich szczegółów otoczenia, fabuły i poszczególnych trybów gry. Aby osiągnąć końcowy efekt potrzebne było zatrudnienie do prac nad grą całego sztabu ludzi.

GTA 5 była jedną z najdroższych, jeśli nie najdroższą grą w historii. Jak się okazuje taki rozmach przy tworzeniu otwartego świata wymagał od twórców tego tytułu nie tylko olbrzymich nakładów finansowych, ale też zatrudnienia ogromnej ilości osób. Jak donosi serwis Eurogamer.pl, w najnowszą produkcję studia Rockstar zaangażowane było ponad tysiąc różnych osób.

O pracy nad GTA 5 opowiedział na łamach develop-online.net szef Rockstar North, Leslie Benzies. Zdradził on, że do prac nad tym tytułem zaangażowani zostali wszyscy pracownicy z każdego możliwego oddziału firmy, a liczba osób które przyłożyły rękę do postawania najnowszej gry przekroczyła tysiąc. Związane to było nie tylko z rozmachem tworzonego świata, ale też znacznie wyższą szczegółowością grafiki w porównaniu do poprzedniej części z serii.

Ciężko w to uwierzyć, ale nad GTA 5 pracowało ponad tysiąc osób

GTA 5

Ostatnia jak dotąd część serii gier komputerowych Grand Theft Auto trafiła do sprzedaży trzy tygodnie temu i już teraz można ją okrzyknąć olbrzymim hitem. GTA 5 okazało się nie tylko hitem sprzedażowym, ale też zdobyła uznanie recenzentów z całego świata. Produkcja gry kosztowała ponad 200 milionów dolarów, ale ta inwestycja zwróciła się twórcom w przeciągu kilku dni.