Cinema 4D 8.5: darmowa aktualizacja do wersji polskiej!

Użytkownicy oprogramowania do tworzenia grafiki trójwymiarowej, animacji oraz renderingu – Cinema 4D, doczekali się w końcu polskiej wersji tej aplikacji. W ostatnich dniach, odpowiednia aktualizacja, zawierająca rodzime pliki językowe pojawiła się na stronie polskiego dystrybutora Cinemy 4D.

Najnowsza wersja pakietu Cinema 4D - 8.5, zawiera kilka innowacji poprawiających funkcjonalność oraz szybkość działania. Mowa tu między innymi o przebudowanym edytorze materiałów, który w tej chwili przypomina bardziej Menadżera Atrybutów. Zapewnia on podgląd konkretnego materiału na dowolnej bryle, którą możemy w miarę potrzeby obracać, powiększać i przesuwać. Okno podglądu dysponuje również opcją podejrzenia materiałów animowanych. Tym samym możemy zaobserwować odchodzenie od koncepcji podglądu materiałów na tradycyjnej sferze.

Na uwagę zasługuje również moduł zaawansowanego renderingu, w którym zawiera się między innymi opcja załamania powierzchniowego. Odwzorowuje ona przejście i załamywanie się oświetlenia przez rożne rodzaje powierzchni (przykładowo ciecze, czy materiały organiczne). Kolejną innowacją jest na pewno technika zaczerpnięta z rozwiązań stosowanych w grafice 2D - Vector Motion Blur. Jej zadaniem jest realistyczne rozmywanie poruszającego się obiektu w oparciu o wektor jego ruchu.

W zakresie kompatybilności z innymi aplikacjami 3D zadbano o dodanie obsługi formatu plików FBX. Został on stworzony przez firmę Kaydara (autorów aplikacji Kaydara MotionBuilder) i stopniowo staje się standardem w kwestii wymiany trójwymiarowych danych.

Udostępniona na stronach polskiego dystrybutora aktualizacja Cinemy 4D 8.5, zawierająca polskie pliki językowe jest bezpłatna. Jak do tej pory zamieszczono tam jedynie wersję dla systemów Windows 9x, ME, NT, 2000 i XP, lecz autorzy już zapowiadają, iż użytkownicy Cinemy 4D w wersji dla systemów Mac OS 9 i Mac OS X, otrzymają odpowiedni update w ciągu kilku najbliższych dni.

Aktualizacja Cinema 4D 8.5 z polskimi plikami językowymi: http://cinema4d.pl/download/uaktualnienia.htm

Więcej informacji: http://cinema4d.pl


Zobacz również