CinemaNow testuje DVD z Internetu

Amerykański serwis filmowy CinemaNow uruchomił wersję beta nowej usługi, w ramach której jego klienci mogą pobierać filmy w postaci plików przygotowanych do nagrania na płytę DVD. Film taki można później obejrzeć na dowolnym urządzeniu, obsługującym standardowe krążki DVD.

To nowość - do tej pory filmy udostępniane przez CinemaNow można było oglądać jedynie na komputerze (z uwagi na wymagania systemu zabezpieczającego pliki przed nieautoryzowanym kopiowaniem).

W fazie testowej z usługi będzie można korzystać w ograniczonym zakresie - na DVD nagrywać będzie można jedynie niektóre spośród setek filmów dostępnych w CinemaNow. Będzie to ok. 100 tytułów. Każdy z nich dostępny będzie z dźwiękiem w formacie DD 5.1, obrazem o jakości DVD oraz z menu ekranowym (niekiedy również z dodatkami). Wraz z plikiem nabywca otrzyma gotowy do wydruku wzór okładki. Ceny takich zestawów będą zaczynały się od 8,99 USD.

Warto wspomnieć, że kilka dni temu zamiar uruchomienia podobnej usługi ogłosił największy konkurent CinemaNow na amerykańskim rynku - serwis MovieLink. Pisaliśmy o tym w tekście "DVD z Internetu coraz bliżej?".