Cintiq 21UX

We wrześniu 2004 roku Wacom wprowadził tablet graficzny Intuous3, a pół roku później zastosował analogiczną technologię w urządzeniach z serii Cintiq.

We wrześniu 2004 roku Wacom wprowadził tablet graficzny Intuous3, a pół roku później zastosował analogiczną technologię w urządzeniach z serii Cintiq.

Cintiq 21UX

Cintiq 21UX

Cintiq 21UX to największy tablet Wacoma, wyposażony w ekran LCD o wysokiej rozdzielczości. Urządzenie to pozwala rysować bezpośrednio na ekranie, co przypomina korzystanie z tradycyjnego pędzla i papieru. Jednak największą wadą tego rozwiązania jest bardzo wysoka cena. Cintiq 21UX zapewnia jednak najlepszy stosunek wartości do ceny w porównaniu ze starszymi tabletami z tej serii.

Ekran tego tabletu ma przekątną aż 21,3 cala i pracuje w rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli z 16,77 miliona kolorów. Jasność ekranu wynosi 250 cd/m2, kontrast 400:1, a kąt patrzenia 170 stopni (zarówno pionowo, jak i poziomo). Wyposażony jest w obrotową podstawę, dzięki czemu można dopasować go do różnych pozycji roboczych. Piórko (identyczne z modelem Intuos3) pozwala na rysowanie z nachyleniem do 60 stopni. Zwiększono liczbę poziomów nacisku do 1024 oraz rozdzielczość do 5080 linii na cal. Aby ułatwić obsługę, wyposażono go w dwa zestawy przycisków ExpressKey (po cztery przyciski w każdym zestawie) oraz dwa paski dotykowe. Do przycisków przypisano skróty klawiaturowe do obsługi najpopularniejszych aplikacji graficznych, eliminując w ten sposób konieczność użycia klawiatury. Z kolei paski dotykowe pozwalają przyspieszyć pracę. Przesunięcie palcem po pasku powiększa lub pomniejsza obszar roboczy. Możliwe jest również przewijanie, zmiana wielkości pędzla, a także wykonywanie innych zdefiniowanych akcji. Podsumowując, Cintiq 21UX to świetne narzędzie pracy dla grafików, którzy w czasie pracy często stosują podejście malarskie. Niestety, kupno tego tabletu to spora inwestycja.

produkt: Cintiq 21UX

producent: Wacom,http://www.wacom.com

cena brutto: 12 300 zł

konkurenci: Brak

kontakt: KSK,http://www.wacom.pl

za:

Wygodna praca, ogromny ekran, programowalne przyciski i paski przewijania.

przeciw:

Duża waga, bardzo wysoka cena.