Cintiq doceniony

Interaktywny tablet graficzny Cintiq 21UX firmy Wacom zdobył prestiżową nagrodę "red dot design" w kategorii wzornictwa produktowego, przyznawaną przez Centrum Wzornictwa Nadrenii-Westfalii.

red dot design jest jednym z największych konkursów wzornictwa przemysłowego na świecie - w tym roku zgłoszono do niego około 4000 produktów z 40 krajów. Sam konkurs podzielono na trzy kategorie - produkt, komunikacja i koncepcja. Jury konkursu brało pod uwagę jakość wykonania, stopień innowacyjności, funkcjonalność, formę i cechy ergonomiczne urządzeń oraz zawarte w nich elementy symboliczne i emocjonalne.

Cintiq doceniony

Wacom Cintiq 21UX

Cintiq 21UX to tablet LCD o przekątnej ekranu 21,3 cala. Rozdzielczość ekranu o kontraście 400:1 i jasności 250 cd/m2 wynosi 1600 x 1200 pikseli (UXGA). Oferuje on 8 programowalnych przycisków Express Keys, a także paski Touch Strips do płynnego przesuwania obrazu, powiększania i zmiany pędzla. Tablet rozróżnia 1024 stopnie nacisku i zapewnia widoczność w zakresie 170 stopni. W komplecie znaleźć też można pióro Grip Pen z uchwytem, statyw dla tabletu, przejściówki VGA-to-DVI, DVI-D-to-DVI-I oraz dodatkowe oprogramowanie.