Cisco kupuje Komodo

Kalifornijski gigant rynku sieciowego Cisco Systems przejmuje amerykańską firmę Komodo Technology.

Przedstawiciele firm Cisco Systems i Komodo Technology ogłosili sfinalizowanie transakcji, w wyniku której Cisco przejmie amerykańską firmę, zajmującą się opracowywaniem urządzeń opartych na technologii Voice-over-IP. Zgodnie z umową, Cisco zapłaci za przejęcie własnymi akcjami o wartości 175 milionów dolarów.

Komodo Technology zajmuje się systemami przesyłania głosu przez sieć, algorytmami pozwalającymi na poprawienie jakości dźwięku w transmisjach telefonicznych oraz technikami pakietowania i korekcji błędów. Przedsiębiorstwo pracuje nad rozwojem tych technologii wspólnie z Cirilium Corporation, Lucent Technologies i szwedzką Telią. Produkty firmy Komodo pozwalają na wykorzystanie analogowych telefonów do prowadzenie rozmów w sieciach opartych na protokole IP. Aparaty telefoniczne mogą być przyłączane bezpośrednio do urządzeń oferowanych przez Komodo - specjalnych adapterów serii Komodo Fone i EF, dzięki którym telefony można podłączyć do standardowej linii telefonicznej bądź do szerokopasmowej linii DSL, kablówki bądź urządzeń dostępu bezprzewodowego.

Oferowane przez Komodo Technology produkty mogą zaspokoić wzrastające zapotrzebowanie rynku na telefoniczne usługi oparte na sieciach pakietowych. Jak twierdzą przedstawiciele kalifornijskiej firmy, przeprowadzona transakcja stanowi część realizacji strategicznego planu Cisco - New World, który zakłada umocnienie pozycji przedsiębiorstwa na rynku systemów konwergentnych, czyli takich, które umożliwiają jednoczesną transmisję danych, głosu i obrazu.


Zobacz również