Cisco wspiera ofiary tsunami w Azji

Firma Cisco i jej pracownicy przeznaczyli 2,5 miliona USD na pomoc ofiarom ostatniego kataklizmu spowodowanego przez trzęsienia ziemi i tsunami w południowej Azji.

Firma współpracuje z pozarządowymi organizacjami niosącymi pomoc ofiarom kataklizmu, między innymi z Czerwonym Krzyżem, aby jak najlepiej zagospodarować darowane fundusze.

Cisco razem z NetHope współpracują także nad innym projektem, mającym ułatwić komunikację z regionami, gdzie do tej pory nie było takiej możliwości lub kataklizm zniszczył infrastrukturę. Firmy, przy pomocy operatora satelitarnego Inmarsat, chcą dostarczyć do zniszczonych regionów zestawy NRK (NetReliefKit). Są to urządzenia pozwalające na bezprzewodową transmisję głosu i danych poprzez łącza satelitarne. Mogą być one zasilane z sieci elektrycznej, czy akumulatora samochodu i udostępniają dostęp do internetu oraz usługi telekomunikacyjne przy użyciu protokołu VoIP (Voice over Internet Protocol). NetHope obecnie wyznacza miejsca w Indonezji, Indiach i Sri Lance, gdzie mają zostać zamontowane urządzenia.

Więcej informacji

NetHope


Zobacz również