City Interactive wchodzi na giełdę

Przedstawiciele City Interactive Sp. z o.o, jednego z największych producentów gier komputerowych w Polsce, poinformowali o podpisaniu umowy z IDM S.A., firmą brokerską, która przeprowadzi wejście spółki na giełdę. Debiut planowany jest na drugi kwartał tego roku.

City Interactive Sp. z o.o. już niedługo stanie się spółką publiczną "W tym momencie jesteśmy w trakcie procesu przekształcania firmy City Interactive ze Sp. z o.o. na S.A." - mówi Marek Tymiński, Prezes City Interactive.

Obecnie firma finalizuje proces łączenia się z częścią Onimedia, która zajmuje się grami pod marką Onigames. Po połączeniu i przekształceniu City Interactive S.A. będzie wydawać gry własnej produkcji i na licencji innych developerów, pod marką City Interactive na terenie całego świata, w tym Polski.

"Naszym celem jest wejście do światowej czołówki producentów i wydawców gier PC i konsolowych w segmencie value" - komentuje dalej Marek Tymiński. "Pozyskanie środków finansowych z emisji akcji na warszawskim parkiecie pozwoli nam postawić znaczący krok w rozwoju i przybliży do celu. Jako spółka publiczna staniemy się jeszcze bardziej wiarygodnym partnerem dla naszych dostawców, klientów i współpracowników" - dodaje.

Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i już wkrótce będziemy mogli informować o pierwszych sukcesach firmy.