Civilization IV: Beyond the Sword - poznaj szczegóły!

Przedstawiciele Take-Two dotrzymują słowa. Kilka tygodni temu ogłosili, że już wkrótce na rynek trafi, kolejny po Warlords, dodatek do Sid Meier's Civilization IV. Właśnie wydano oświadczenie prasowe, w którym pojawiła się masa szczegółów dotyczących rozszerzenia. Już teraz widać, że szykuje się prawdziwa perełka.

Civilization IV: Beyond the Sword - poznaj szczegóły!

Przede wszystkim, poznaliśmy oficjalny tytuł dodatku, Beyond the Sword. Już sama nazwa mówi wiele o produkcie. Jego głównym założeniem jest rozbudowa wszystkich elementów gry od wymyślenia prochu.

Rozszerzenie wprowadzi masę nowości. Najważniejsze z nich to: 10 nowych cywilizacji (m.in. Babilon, Niderlandy, Portugalia), 16 przywódców (np. Hammurabi, Abraham Lincoln), 12 scenariuszy (część z nich tworzona przy udziale graczy!) oraz pięć cudów (Posąg Zeusa, Posąg Chrystusa z Rio, Moai z Wyspy Wielkanocnej).

Ponadto, gra zaoferuje sporo nowych jednostek i budynków, wprowadzi wydarzenia losowe (katastrofy naturalne etc.), ulepszy szpiegostwo (np. dostępne znacznie wcześniej, nowe możliwości jak zatrucie wody pitnej) oraz polepszy AI komputerowych przeciwników.

Pojawi się też ciekawa opcja "zbudowania" swojego państwa przy pomocy punktów i rozpoczęcia nim gry w późniejszej epoce. Dotychczas wynalazki i osiągnięcia przydzielane były losowo.

Premiera Beyond the Sword planowana jest na lipiec bieżącego roku. Cena nie została jeszcze ustalona. O wszelkich nowościach na pewno poinformujemy.

Aktualizacja: 11 lipca 2007 10:54

Dodaliśmy zwiastun filmowy Civilization IV: Beyond the Sword