Civilization IV: Beyond the Sword w planie wydawniczym Cenegi

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów wspaniałej strategii Civilization IV. Firma Cenega Poland poinformowała iż podejmie się wydania gry na rodzimym rynku. Choć data premiery jak na razie pozostaje tajemnicą, to już teraz możemy zdradzić Wam kilka szczegółów związanych z grą.

Zestaw pod tytułem Beyond the Sword ma być największym rozszerzeniem w historii serii Civilization. Wiadomo, że dodatek skupiać się będzie na późniejszych epokach w dziejach ludzkości - po wynalezieniu prochu.

Rozszerzenie wprowadzi masę nowości. Najważniejsze z nich to: 10 nowych cywilizacji (m.in. Babilon, Niderlandy, Portugalia), 16 przywódców (np. Hammurabi, Abraham Lincoln), 12 scenariuszy (część z nich tworzona przy udziale wybranych modderów!) oraz pięć cudów (Posąg Zeusa, Cristo Redentor, Moai z Wyspy Wielkanocnej, Mauzoleum w Maussollos i Shwedagon Paya).

Ponadto, gra zaoferuje sporo nowych jednostek i budynków, wprowadzi wydarzenia losowe (katastrofy naturalne etc.), po których mieszkańcy zgłaszać się będą o pomoc, ulepszy szpiegostwo (np. dostępne znacznie wcześniej, nowe możliwości jak zatrucie wody pitnej czy wzniecanie buntów) oraz polepszy AI komputerowych przeciwników. Do gry zostaną dodane również korporacje, które umożliwią rozciąganie własnych wpływów ekonomicznych na inne państwa.

Pojawi się również Pałac apostolski, dzięki któremu będzie można we wczesnej epoce zapewnić sobie zwycięstwo dyplomatyczne. Przy okazji autorzy zapowiadają, że zmienią się zasady kończenia gry poprzez podbój kosmosu.

Bliższe informacje o dacie i sposobie wydania dodatku w Polsce poznamy niedługo. Czekamy z niecierpliwością, bo gra zapowiada się naprawdę rewelacyjnie!