Civilization IV potwierdzona

Przedstawiciele firmy Firaxis oficjalnie potwierdzili informacje o rozpoczęciu prac nad czwartą odsłoną kultowej serii Civilization.

W rozmowie z serwisem GameSpot przedstawiciel dewelopera ostatecznie potwierdził, że Firaxis prowadzi już prace nad czwartą odsłoną Cywilizacji, co do niedawna było dobrze strzeżoną tajemnicą.

Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w wywiadzie z Jeffem Briggsem, dyrektorem firmy, przeprowadzonym przez serwis Game Daily. Briggs wspomniał w nim, że poza pracami nad kontynuacją Piratów, firma pracuje również nad dwoma innymi tytułami, wśród których znalazła się czwarta odsłona Cywilizacji. Szef Firaxis poinformował również, że już wkrótce na warsztat programistów firmy trafi czwarta gra – tytułu jednak nie zdradził. Ani Briggs, ani rzecznik prasowy Firaxis nie zdradzają jednak, żadnych szczegółów na temat samej gry. Rzecznik powiedział tylko, że prace nad Cywilizacją 4 znajdują się w bardzo wczesnej fazie.

Zobacz również:

  • Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

Decyzje o rozpoczęciu prac nad czwartą odsłoną Cywilizacji, przedstawiciele Firaxis, uzasadniają dobrymi wynikami sprzedaży Civ III: Conquests i naciskami społeczności fanów gry. Więcej informacji wkrótce.