Civilization V oficjalnie jesienią 2010

Za pół roku na półki sklepowe trafi Civilization V, piąta część kultowej serii od Firaxis Games. Informacja o najnowszej odsłonie Cywilizacji pojawiła się nagle, bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi producenta. Przedstawiamy pierwsze opublikowane zrzuty ekranu z gry.

Civilization V - pierwsze screeny
2K Games, wydawca Take-Two Interactive Software, oficjalnie ogłosiła nadchodzącą premierę gry Sid Meier's Civilization V. Tytuł jest kontynuacją kultowej serii strategii turowych. Dotychczas użytkownik mógł poprowadzić swoją cywilizację od epoki kamienia łupanego aż do czasów współczesnych lub - dzięki modom - dalekiej przyszłości.

"Civilization V zmieni sposób postrzegania strategii turowych. Dzięki zastosowaniu nowego silnika graficznego użytkownicy otrzymają niespotykane wcześniej możliwości prowadzenia wojny. W grze pojawi się również znacznie głębsza niż dotychczas dyplomacja oraz setki nowych rozwiązań." - zapowiada producent w oficjalnej informacji na temat gry.

Zobacz również:

  • Civilization VII - kiedy premiera? Plotki i fakty na temat kolejnej odsłony serii

Wśród najważniejszych nowości w Civilization V znajdują się m.in.:

  • Wprowadzenie siatki z polami sześciokątnymi. Całkowicie zmienia to styl gry, który dotychczas opierał się na mapie pokrytej kwadratowymi polami
  • Zastosowanie nowego silnika graficznego. Dzięki temu świat gry stanie się znacznie bardziej realistyczny. Autorzy zapowiadają nie tylko rewolucję graficzną na mapie głównej, ale także podczas spotkań z liderami innych nacji
  • Przywódcy nacji będą mówili językami nacji, których reprezentują. Z pewnością zwiększy to realizm zabawy i wywoła uśmiech na twarzach graczy (czekam na Montezumę, Shakę i Sitting Bulla - autor)
  • Zmiana systemu prowadzenia wojny. Wprowadzenie maszyn oblężniczych, które umożliwiają atakowanie z tylnych pól (poprzednio maszyny z atakiem zasięgowym atakowały tak jak normalne jednostki).
  • Udostępnienie nowych narzędzi dla społeczności Civilization, głównie autorów modów

"Każda kolejna część Cywilizacji to poważne wyzwanie dla naszego zespołu. Na szczęście pomysły na to, jak można rozbudować grę, w której tworzy się własne państwo, nigdy się nie kończą." - powiedział Sid Meier, dyrektor Firaxis Games.

Fani Cywilizacji otrzymają w tym roku nie tylko długo oczekiwaną Civilization V, ale również Sid Meier's Civilization Network - grę w przeglądarce internetowej przeznaczonej na Facebooka.

Oficjalna strona Civilization V: civilization5.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: