Civilization VII nadchodzi? Premiera gry coraz bliżej

Firaxis Games - studio, które od lat zarządza serią Civilization, a także XCOM zapowiedziało właśnie, że szykuje się do ogłoszenia nowych projektów. Czy chodzi o wyczekiwaną Cywilizację VII?

Firma Take-Two, do której należy Firaxis Games ogłosiła właśnie swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Strauss Zelnick - prezes i dyrektor generalny Take-Two, nie krył zadowolenia, gdy ogłaszał, że jego firma udało się osiągnąć rekordowe wyniki. Zelnick szczególną uwagę zwrócił na działalność studia Firaxis, które właśnie "zaliczyło" swój jeden z najlepszych okresów w historii.

Osiągnięcia studia napędzane były głównie przez Cywilizację 6 i gry XCOM: Chimera Squad oraz XCOM 2 w wersji na Nintendo Switch. Szczególnie ta pierwsza produkcja może pochwalić się wyjątkowymi rezultatami. Nowy model rozwoju gry (częste, ale mniejsze aktualizacje i dodatki) sprawił, że Civilization 6 trafiło od dnia premiery do już 11 milionów graczy.

Zobacz również:

  • Civilization VII - kiedy premiera? Plotki i fakty na temat kolejnej odsłony serii

Dzienna liczba aktywnych użytkowników Civilization VI stale rośnie od czasu premiery gry ponad pięć lat temu. Do tej pory tytuł ten sprzedał się w ponad 11 milionach egzemplarzy. W wyniku zaangażowania z przeszłości, a także sukcesu XCOM: Chimera Squad i XCOM 2 na Switch, Firaxis Games miało jeden z najlepszych lat w swojej historii. Spodziewamy się, że ten wzrost będzie kontynuowany, ponieważ studio ma kilka ekscytujących projektów w rozwoju, które zostaną ujawnione w tym roku - Take Two.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Firaxis Games pracuje nad kilkoma nowymi projektami, które zostaną ujawnione jeszcze w tym roku. Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia studia śmiało możemy założyć, że chodzi tu o Civilization VII i XCOM 3.

Od premiery ostatnich odsłon serii Cywilizacja i XCOM minęło już ponad 5 lat. Najwyższa zatem pora, aby Firaxis zaprezentowało ich następców. Kiedy to może nastąpić? Możliwe, że już w połowie czerwca podczas targów E3 2021 (12 - 14 czerwca).

Zobacz również: Civilization VII - plotki, przecieki, data premiery... i co byśmy chcieli zobaczyć w grze


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: