Civilization VII nadchodzi? Premiera gry coraz bliżej

Firaxis Games - studio, które od lat zarządza serią Civilization, a także XCOM zapowiedziało właśnie, że szykuje się do ogłoszenia nowych projektów. Czy chodzi o wyczekiwaną Cywilizację VII?

Firma Take-Two, do której należy Firaxis Games ogłosiła właśnie swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Strauss Zelnick - prezes i dyrektor generalny Take-Two, nie krył zadowolenia, gdy ogłaszał, że jego firma udało się osiągnąć rekordowe wyniki. Zelnick szczególną uwagę zwrócił na działalność studia Firaxis, które właśnie "zaliczyło" swój jeden z najlepszych okresów w historii.

Osiągnięcia studia napędzane były głównie przez Cywilizację 6 i gry XCOM: Chimera Squad oraz XCOM 2 w wersji na Nintendo Switch. Szczególnie ta pierwsza produkcja może pochwalić się wyjątkowymi rezultatami. Nowy model rozwoju gry (częste, ale mniejsze aktualizacje i dodatki) sprawił, że Civilization 6 trafiło od dnia premiery do już 11 milionów graczy.

Dzienna liczba aktywnych użytkowników Civilization VI stale rośnie od czasu premiery gry ponad pięć lat temu. Do tej pory tytuł ten sprzedał się w ponad 11 milionach egzemplarzy. W wyniku zaangażowania z przeszłości, a także sukcesu XCOM: Chimera Squad i XCOM 2 na Switch, Firaxis Games miało jeden z najlepszych lat w swojej historii. Spodziewamy się, że ten wzrost będzie kontynuowany, ponieważ studio ma kilka ekscytujących projektów w rozwoju, które zostaną ujawnione w tym roku - Take Two.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Firaxis Games pracuje nad kilkoma nowymi projektami, które zostaną ujawnione jeszcze w tym roku. Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia studia śmiało możemy założyć, że chodzi tu o Civilization VII i XCOM 3.

Od premiery ostatnich odsłon serii Cywilizacja i XCOM minęło już ponad 5 lat. Najwyższa zatem pora, aby Firaxis zaprezentowało ich następców. Kiedy to może nastąpić? Możliwe, że już w połowie czerwca podczas targów E3 2021 (12 - 14 czerwca).

Zobacz również: Civilization VII - plotki, przecieki, data premiery... i co byśmy chcieli zobaczyć w grze