ClarkConnect - bezpłatny serwer sieciowy

Producenci znanego pakietu oprogramowania ClarkConnect wypuścili na światło dzienne ClarkConnect 4.1 beta 3 Community. Wydanie wprowadza nowe rozwiązania techniczne.

ClarkConnect - bezpłatny serwer sieciowy

ClarkConnect Community (obecna stabilna wersja 4.0) to wielozadaniowa platforma operacyjna stworzona z myślą o zarządzaniu siecią, ochronie danych oraz tworzeniu serwerów dla małych i średnich firm. Oprogramowanie bazujące na systemie Linux instaluje się bezpośrednio z płyty. Zaraz po pierwszym uruchomieniu aplikacja jest gotowa do konfiguracji. Funkcjonalny interfejs graficzny w znacznym stopniu pomaga w szybkiej nawigacji pomiędzy licznymi narzędziami.

System posiada usługę DNS oraz zaawansowaną funkcję monitoringu portów i zasobów sieciowych. Wykorzystuje również dynamiczne połączenia VPN, co zwiększa bezpieczeństwo i prędkość przesyłania danych. Dodatkowo zawiera narzędzie antyspamowe, filtry połączeń i programy antywirusowe. Codziennie jest tworzony raport aplikacji odpowiadających za zabezpieczenia sieciowe. Co więcej, system jest w stanie tworzyć kopie zapasowe stanu serwera. ClarkConnect Community dokonuje aktualizacji automatycznie dzięki usłudze GS (Gateway Services).

Wersja 4.1 Beta 3 wprowadza wsparcie dla oprogramowania Samba, nowe zabezpieczenia w narzędziach antywirusowych, ulepszone funkcje tworzenia kopii zapasowych, wiele nowych opcji dotyczących zarządzania wiadomościami pocztowymi oraz szare i czarne listy spamu. Dodatkowo rozwinięto system obsługi poprzez konsolę.

Pobierz plik

ClarkConnect Community jest aplikacją darmową (licencja GPL). Istnieją także wydania komercyjne Office i Enterprise. Więcej informacji zamieszczonych jest na stronie producenta.