CleanRAM - gruntowne czyszczenie

Przeznaczenie programu CleanRAM jest w pełni zgodne z jego nazwą - czyści pamięć RAM urządzeń PocketPC. I robi to bardzo skutecznie.

CleanRAM - gruntowne czyszczenie

CleanRAM

Każdy palmofon z WindowsMobile wraz z upływem czasu działania mniej lub bardziej traci dostępną pamięć RAM. Powodów takiej sytuacji jest wiele - od źle napisanych programów po kłopoty z zarządzaniem pamięcią przez system. Rozwiązaniem utraty pamięci jest restart PocketPC.

CleanRAM przychodzi nam z pomocą i umożliwia odzyskanie pamięci RAM bez potrzeby restartu palmofona. Do dyspozycji są 3 poziomy czyszczenia. Pierwszy, podstawowy czyści nie odpowiadające zadania, bez resetowania usług i aplikacji. Drugi, gwarantuje nam większe czyszczenie pozostałości po niedziałających usługach. Trzeci poziom trwa najdłużej, ale odzyskiwanie pamięci jest najbardziej gruntowne, wraz z restartowaniem zawieszonych usług czy programów.

CleanRAM pozwala nawet odzyskać do 18-20MB RAMu -w zależności od urządzenia.

Aplikacja dodatkowo daje wgląd do uruchomionych procesów i usług systemu, i umożliwia indywidualne czyszczenie RAMu. Jednak jest to wskazane wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników.

Opcja Harmonogramu CleanRAM pozwala na automatycznie uruchamianie aplikacji w ustalonych dniach i godzinach, oraz restart całego urządzenia.

CleanRAM jest dostępny w polskiej wersji językowej. Rozprowadzany jest na licencji freeware.

Program: CleanRAM wersja 1.8

Producent: HTC Addicts

Strona programu: www.htcaddicts.com/?id=110