Clementine - odtwarzacz audio z wieloma możliwościami

Na naszych stronach pojawił się Clementine - wieloplatformowy odtwarzacz muzyczny, inspirowany programem Amarok. Oprócz samych możliwości odsłuchiwania plików audio, posiada jeszcze inne funkcje.

Clementine pozwala na zarządzanie kolekcjami nagrań na twardym dysku oraz na kontach w popularnych serwisach chmurowych - Box, Dropbox, Google Drive i OneDrive. Nadto odtwarzacz może posłużyć do obsługi takich serwisów muzycznych jak Spotify, Grooveshark, SomaFM, Magnatune, Jamendo, SKY.fm, Digitally Imported, JAZZRADIO.com, Soundcloud, Icecast i Subsonic. Użytkownik otrzymuje możliwość tworzenia list odtwarzania w formatach M3U, XSPF, PLS i ASX. Można również eksportować i importować playlisty w tych formatach.

Clementine to także narzędzie, które może posłużyć do konwertowania muzyki do formatów takich jak MP3, Ogg Vorbis, Ogg Speex, FLAC czy AAC. Kolejna użyteczna funkcja to odtwarzanie płyt CD. Do wszystkich utworów - obojętnie gdzie by nie były - można pobierać okładki płyt oraz ściągać teksty. Jako że odtwarzacz posiada w pełni spolonizowany interfejs, nikt nie będzie mieć problemów z wykorzystaniem jego licznych możliwości. Najnowsze jego wydanie, Clementine 1.2, można pobrać z tej strony.