CloneDVD 2 do pobrania - testerzy do pracy!

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, kolejna wersja programu CloneDVD ujrzała światło dzienne. Jest to specjalne, 30-dniowe wydanie próbne, określane jako 'Sneak Preview', które nie zostanie wprowadzone do sprzedaży. Autorzy aplikacji - Elaborate Bytes - obiecują jej finalną wersję jeszcze przed marcowymi targami CeBIT 2004.

O planach udostępnienia przez Elaborate Bytes bezpłatnej wersji beta CloneDVD 2, informowaliśmy na początku tygodnia w artykule: "CloneDVD 2 już wkrótce" ( http://www.pcworld.pl/news/63808.html ).

Główny interfejs programu (w oczy rzuca się od razu stylistyka, przypominająca kliszę filmową) nie posiada w zasadzie żadnego dodatkowego menu, a wszystkie funkcje oferowane są z poziomu kreatora, który przeprowadza użytkownika krok po kroku przez konkretne zadania. Oto trzy podstawowe opcje CloneDVD 2:

- Copy DVD Titles: możemy dokonywać kopii zawartości określając dokładnie, które elementy mają zostać skopiowane (wersje językowe, menu, dodatki);

- Clone DVD: pozwala na klonowanie całej płyty DVD wraz ze wszystkimi wersjami językowymi oraz menu;

- Write Existing Data: umożliwia zapisanie znajdujących się na dysku plików DVD w formacie VOB lub obrazów płyt w formacie ISO/UDF oraz ich tworzenie.

Jak już podkreślaliśmy wcześniej, w CloneDVD2 użytkownik ma większą kontrolę nad procesem kopiowania oraz selekcją poszczególnych elementów, a co za tym idzie, rozmiarem końcowego materiału. Podczas procesu transkodowania mamy dostęp do aktualnych informacji o statystykach klatek oraz bitrate'u. Na uwagę zasługuje również opcja o nazwie Virtual CloneDrive, która umożliwia odtwarzanie obrazów nośnika utworzonych przy pomocy CloneDVD.

Bezpłatną, 30-dniową wersję 'Sneak Preview' CloneDVD 2 można już pobrać z naszego serwisu FTP: http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2915/CloneDVD2.1.8.2.4.html

Jednocześnie zachęcamy wszystkich czytelników do podzielenia się z nami wrażeniami z funkcjonowania programu.

Więcej informacji: http://www.elby.ch


Zobacz również