CloneDVD 2 już wkrótce

W najbliższych dniach powinna ukazać się nowa wersja CloneDVD - popularnego programu do kopiowania płyt DVD, autorstwa firmy Elaborate Bytes. W pierwszym etapie zostanie udostępniona 30-dniowa wersja beta. Według zapowiedzi, finalna edycja powinna ujrzeć światło dzienne przed marcowymi targami CeBIT 2004.

Ewolucja w CloneDVD 2 w stosunku do poprzednich edycji przebiegła dwutorowo: z jednej strony zadbano o aktualizację technologii transcodingu, która ma zdecydowanie wpływać na poprawę szybkości działania oraz jakości, z drugiej zaś strony - użytkownikowi oddano szersze pole manewru w zakresie rozmiaru końcowego pliku wideo.

W CloneDVD2 dostępna ma być zatem możliwość odrzucenia zbędnych wersji językowych oraz niepotrzebnych dodatków z płyty. Ponadto opcja 'chapter trimming' pozwoli na wyselekcjonowanie jedynie poszczególnych rozdziałów z nośnika. Możliwe będzie również podzielenie długiego filmu na dwa nośniki bez dokonywania kompresji.

Zmianom nie oparł się również główny interfejs aplikacji, który przeprowadza użytkownika krok po kroku przez proces kopiowania. Szczególnie zadbano o bardziej intuicyjne ustawienia w zakresie warstwy dźwiękowej. Podczas dokonywania procesu transkodowania, możemy podejrzeć, jaki fragment aktualnie poddany jest obróbce. Graficznie prezentowana jest również statystyka klatek oraz aktualny bitrate, wraz z właściwościami pliku wejściowego oraz wyjściowego.

Więcej informacji: http://www.elby.ch


Zobacz również