Cloud Hosting, czyli bezpieczeństwo i wydajność w chmurze

To czy Twój e-biznes odniesie sukces, zależy także od wyboru właściwej usługi hostingowej. Niezależnie od tego do jakich celów będzie służył serwer WWW - czy chcesz umieścić na nim dokumenty, firmową stronę, blog lub sklep internetowy — do jego zakupu należy podejść kompleksowo. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze usługodawcy, warto przeanalizować oferowane funkcjonalności serwera, sprawdzić parametry bezpieczeństwa i deklarowany poziom dostępności usługi. Nie bez znaczenia są także kwestie takie, jak obsługa klienta czy ogólny wizerunek marki. Tutaj bez wątpienia warto stawiać na sprawdzonych i wiarygodnych dostawców hostingu.

Tradycyjny hosting

Hosting współdzielony z założenia jest usługą masową, dostępną dla każdego, w przypadku której wielu użytkowników współdzieli ograniczone zasoby. Z punktu widzenia klienta jest to rozwiązanie niedoskonałe, gdyż możliwe są spadki wydajności lub błędy serwera wynikające z jego obciążenia, nawet w sytuacji niewielkiego ruchu na stronie użytkownika. Dzieje się tak, ponieważ ruch na jednej ze stron może mieć wpływ na działanie usług innych, sąsiadujących klientów. Aby zredukować ten wpływ, firmy hostingowe określają specyficzne parametry bezpieczeństwa, które ograniczają możliwości serwera. Warto zwrócić uwagę na te wskaźniki, gdyż może okazać się, że tani hosting już na starcie nie będzie spełniał podstawowych wymagań biznesowych.

Cloud Hosting

Serwery z linii Active w nazwa.pl różnią się od tradycyjnego hostingu WWW, ponieważ oparte są o technologię chmury obliczeniowej. W przypadku Cloud Hostingu obciążenie na stronach innych klientów nie wpływa na działanie stron pozostałych użytkowników. Usługa ze zwiększonym ruchem jest bowiem automatycznie przełączana na mniej obciążony serwer. Przekierowanie odbywa się w czasie rzeczywistym, jest bezobsługowe i nie powoduje przerw w działaniu strony, zapewniając bezawaryjność rozwiązania nawet w przypadku bardzo dużych obciążeń. Warto podkreślić, że korzystając z Cloud Hostingu, użytkownik ma dokładnie taką samą obsługę, panel i pomoc, jak przy tradycyjnym hostingu współdzielonym. Oznacza to, że konfiguracja usługi jest łatwa nawet dla osób bez zaawansowanej wiedzy w tym zakresie. Hosting w nazwa.pl objęty jest stałą opieką administratorów, którzy przez 24 godz./7 dni w tygodniu czuwają nad poprawnym działaniem serwerów.

Parametry usługi

Plany hostingowe w nazwa.pl są transparentne, doskonale zrównoważone i pozwalają dopasować rozwiązanie do rosnących potrzeb rozwijającego się biznesu. Jedną z podstawowych zalet architektury opartej o chmurę jest jej elastyczność. Linia serwerów Active pozwala na wykonywanie upgrade’u na wyższy pakiet, bez przerw w działaniu usług. Zmianę zasobów na wyższe można przeprowadzić w ciągu kilku minut. Poszczególne parametry pracy serwera, takie jak czas użycia procesora, ilość pamięci RAM czy liczba jednocześnie uruchamianych procesów zostały dobrane tak, aby strony działały płynnie, bez względu na to czy powstały na systemach, takich jak Wordpress, Joomla czy wykorzystują najpopularniejsze aplikacje do obsługi sklepów internetowych.

Nowoczesne technologie

W nazwa.pl naszym priorytetem jest zapewnienie bezpiecznej, stabilnej i wydajnej platformy hostingowej. Dlatego w ostatnim czasie udostępniony został nowy, 64-bitowy system na usługach hostingowych. Wraz z nim zaktualizowane zostały narzędzia systemowe, dodano nowe rozszerzenia i biblioteki oraz obsługę TLS 1.2 i PHP FPM. Wykorzystywana technologia pozwala na rozdzielenie zapytań statycznych (HTTP) od dynamicznych, wygenerowanych przez Skrypty (PHP). W przypadku zwiększonego ruchu na stronie, interpretacja elementów dynamicznych trwa krócej, co przekłada się bezpośrednio na wczytywanie skryptów i gwarantuje nawet kilkukrotnie szybszy dostęp użytkownika do strony WWW.

Bezpieczeństwo

Infrastruktura w nazwa.pl jest redundantna, co oznacza, że dane przechowywane są na zewnętrznych macierzach i replikowane w czasie rzeczywistym. Dzięki takiemu rozwiązaniu dane klientów zabezpieczone są aż potrójną kopią zapasowy (jednocześnie utrzymywane są aż na 5 dyskach twardych), co praktycznie eliminuje ryzyko ich utraty. Kilkanaście łącz internetowych o łącznej przepustowości 17 Gbps i zdublowana architektura sieci zapewniają niezawodną komunikację usług z siecią Internet. Rozwiązania nazwa.pl gwarantują stabilność wydajność i bezpieczeństwo usług hostingowych.

Radosław Dudek

menedżer produktu w nazwa.pl, największej polskiej firmie hostingowej.

Cloud Hosting, czyli bezpieczeństwo i wydajność w chmurze