Cloud Shell - lekka wersja Windows 10 dla słabych komputerów

Według najnowszych doniesień Microsoft pracuje nad opartym na chmurze systemie Cloud Shell.


Microsoft Cloud Shell

Według Brada Samsa zajmującego się od lat tematyką związaną z Microsoftem amerykańska firma ma nowy pomysł na poszerzenie zasięgu Windows 10. Ma nim być projekt “Cloud Shell” i kryjąca się z nim "lekka iteracja Windows zaprojektowana dla współczesnych komputerów."

Czego możemy oczekiwać?

Niestety żadne oficjalne informacje na temat nowego projektu nie są znane. Biorąc pod uwagę jego nazwę wydaje się wielce prawdopodobne, że mam tutaj do czynienia z rozwiązaniem opartym na chmurze. Może więc chodzić o przygotowanie systemu, który działałby na dysponujących słabszą mocą obliczeniowa komputerach wspomaganych chmurą. Wg Samsa rynek otrzymałby do dyspozycji coś na kształt cienkiego klienta.

Kiedy poznamy jakieś szczegóły?

Brad Sams twierdzi, że Cloud Shell powinien mieć premierę jeszcze w 2017 roku. Jeżeli to prawda powinniśmy usłyszeć o nowym systemie już w maju podczas konferencji Build.

Czy to dobry pomysł?

Windows 10 to pierwszy system Microsoftu traktowany jako usługa "Chmurowy" Cloud Shell idealnie się więc tutaj wpisuje. Ponadto warto pamiętać, że rynek potrzebuje takiego rozwiązanie co potwierdza coraz większa popularność Chromebooków.