Cloud computing - z głową w chmurach

Chcesz wiedzieć więcej o cloud computing? Przeczytaj najnowsze artykuły, które przygotowaliśmy i sam przekonaj się czy można już mówić o technologicznej rewolucji.


Pisanie o cloud computing to nie lada wyzwanie, bo nawet wśród ekspertów definicja chmury nie została jeszcze w pełni ustalona. Ciekawe z jednej strony określenie, że internet jest chmurą, wydaje się zbyt ogólne. Jeśli nie jest to coś bardziej rewolucyjnego niż nowa nazwa dla starych technologii, skąd tak duży medialny szum wokół tego trendu? Według jednej z teorii chmura jest przeniesieniem pewnych zasobów (sprzętu, danych lub aplikacji) z naszego komputera w inne miejsce. O tym, że jak najbardziej można nazwać to przełomem, postaramy się was przekonać dziesiątkami przykładów zastosowania chmury w codziennym życiu.

Najpierw skupimy się na korzyściach, jakie może wyciągnąć z cloud computing zwykły użytkownik komputera. Przedstawimy najlepsze usługi do przechowywania i synchronizacji danych w sieci, pokażemy możliwości łatwiejszego korzystania z multimediów i narzędzia online, które zastąpią nawet najlepsze programy desktopowe. Zwrócimy też uwagę na inne zastosowania chmury, m.in. w rozrywce i komunikacji. Jak się okaże, nowe możliwości już dziś mogą usprawnić życie każdego internauty.

Zobacz również:

  • Jak wyłączyć tworzenie kopii zapasowych zdjęć na koncie Google [PORADA]
  • pCloud - chmura, której możesz całkowicie zaufać oferuje wspaniałe promocje na Czarny Piątek

W artykułach biznesowych omówimy usługi w chmurze, które zwiększą wydajność pracy w małych i średnich firmach. Pokażemy najlepsze oprogramowanie biurowe online, porównamy pakiety Office 365 i Dokumenty Google, a także możliwości pracy zespołowej nad tym samym dokumentem. Dobrym uzupełnieniem tych narzędzi będzie przegląd aplikacji webowych do zarządzania projektami w przedsiębiorstwie.

Z głowach w chmurach - artykuły:

Web-aplikacje. Narzędzia zawsze pod ręką

Komunikatory online i usługi telefoniczne w chmurze

Wszędzie z muzyką - serwisy muzyczne w chmurze

Gry webowe i rozwiązania do gier w chmurze

Programy antywirusowe w chmurze

Przechowywanie plików w chmurze

Google Docs vs. Office 365. Pakiety biurowe online

Aplikacje webowe do zarządzania projektami

Bez synchronizacji ani rusz

Z głową w chmurach - galerie:

7 niezwykłych zastosowań chmury

10 narzędzi w chmurze, które odmienią twoje życie


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: