Co Ty wiesz o minionym roku?!

Początek nowego roku to idealny czas na podsumowania i wspominanie minionych 356 dni. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego - kolejny quiz, w którym będziecie mogli sprawdzić, co jak dobrze orientujecie się w wydarzeniach ze świata IT. Nowy quiz - Kalejdoskop 2004 - składa się z 20 pytań z różnych dziedzin i o różnym stopniu trudności. To dla Was idealna okazja, by sprawdzić, co wiecie o roku 2004!

W Kalejdoskopie 2004 znajdziecie pytania, dotyczące najważniejszych, naszym zdaniem, ubiegłorocznych wydarzeń ze świata IT. Nie ukrywamy, że pytania są bardzo trudne ;) - ale jeśli uważnie śledziliście publikowane na naszej stronie wiadomości, to nie powinniście mieć większych problemów z udzieleniem poprawnych odpowiedzi. Zadanie może Wam również ułatwić przygotowane przez nas Kalendarium 2004 r. lub przejrzenie naszego Archiwum.

Nasz nowy quiz działa na nowych zasadach - teraz nie bardzo opłaca się wypełniać go 'na ślepo', ponieważ za każdą błędną odpowiedź od wyniku odjęty zostanie jeden punkt. Jeśli nie znacie odpowiedzi na dane pytanie, lepiej zaznaczcie pozycję 'nie wiem' - dzięki temu nie stracicie punktu.

Postanowiliśmy również premiować tych uczestników, którzy najszybciej będą odpowiadali na pytania - czas udzielenia odpowiedzi co prawda nie będzie miał wpływu na liczbę punktów, ale wpłynie na pozycję uczestnika na liście najlepszych wyników (im krótszy czas, tym wyższa pozycja na liście TOP 100 najlepszych wyników). Chcemy w ten sposób nagrodzić tych internautów, którzy mają największą wiedze, a nie tych, którzy najlepiej posługują się wyszukiwarkami internetowymi.

Przypominamy też, że wciąż możecie wziać udział w naszym "Narodowym Teście Wiedzy Komputerowej - Sprzęt". Do tej pory wypełniło go ponad 11,4 tys. internautów.


Zobacz również