Co dalej z Krainą Lovecrafta? Sprawdź!

Premiera pierwszego sezonu serialu na platformie HBO miała miejsce w ubiegłym roku. Zobacz, jakie losy czekają serial w przyszłości.

Źródło: HBO

Jeszcze na początku tego roku wszystko wydawało się być na najlepszej drodze do stworzenia drugiego sezonu Krainy Lovecrafta. W lutym twórczyni serii Misha Green pracowała nad kolejnymi odcinkami i wyglądało na to, że doczekamy się kontynuacji tego dobrze przyjętego serialu.

Jak się jednak okazuje, tak się nie stanie. Pomimo dobrego odbioru oraz licznych wygranych i nominacji do prestiżowych nagród, HBO zdecydowało o zakończeniu serialu po zaledwie jednym sezonie. Platforma wystosowała krótkie oświadczenie, w którym poinformowała o podjętej decyzji:

Nie będziemy kontynuować prac nad drugim sezonem Krainy Lovecrafta. Jesteśmy wdzięczni za dedykację i artyzm utalentowanej obsady i zespołu oraz Mishy Green, która stworzyła ten przełomowy serial. Dziękujemy także fanom, którzy dołączyli do nas w tej podróży.

Decyzję o skasowaniu serialu skomentowała także jego twórczyni, Misha Green. Pokazała także, jak rozwinęłaby się historia w drugim sezonie:

Pierwszy i jedyny sezon serialu pojawił się w sierpniu 2020 roku. Oparty był w całości na książce Matta Ruffa o tym samym tytule. Mimo, że jest to niespodziewana decyzja, to mimo wszystko jesteśmy w stanie ją zrozumieć, ponieważ drugi sezon serialu wykraczałby poza ramy powieści. Kraina Lovecrafta opowiedziała historię Atticusa Freemana, jego wuja George'a i przyjaciółki Letitii. Przeniosła nas do Stanów Zjednoczonych lat 50., w których grupa czarnoskórych bohaterów musiała nie tylko odnaleźć ojca Atticusa, ale także zmierzyć się z wszechobecnym w tamtych czasach rasizmem oraz walczyć z potworami rodem z twórczości Lovecrafta.

Zobacz również:

  • HBO GO - Premiery i nowości września 2021. Co warto zobaczyć?
  • Netflix – premiery i nowości września 2021 roku [Aktualizacja]

Zobacz także: HBO GO - Najciekawsze premiery tygodnia [5.07-11.07]