Co dalej z ReiserFS, Reiser4 i Reiser5?

Hans Reiser został zatrzymany przez policję, jest podejrzany o morderstwo swej byłej żony. Pracownicy jego firmy, Namesys (sponsorowanej przez Linspire i DARPA), nie wiedzą, jakie będą ich dalsze losy oraz czy zdołają kontynuować prace nad systemem plików Reiser4/Reiser5.

O zatrzymaniu Hansa Reisera donosiliśmy już wczoraj w materiale "Reiser podejrzany o morderstwo".

Jak twierdzą pracownicy jego firmy, prace nad systemem plików Reiser4 w najbliższym czasie będą kontynuowane. Jeżeli jednak Reiserowi zostaną postawione konkretne zarzuty a konto Namesys zostanie zablokowane w związku z toczącym się procesem, niektórzy zatrudnieni mogą zacząć rozglądać się za inną posadą, co spowolni albo zatrzyma prace nad całkowitym wdrożeniem Reiser4 do Linuksa oraz nad Reiser5 i Reiser6.

Na liście dyskusyjnej poświęconej Linuksowi pojawiła się propozycja, by znaleźć zastępcę dla Reisera na czas przetrzymywania go w odosobnieniu.

Ramon Reiser, ojciec Hansa, twierdzi, że niezależnie od tego, co się stanie, dla twórcy ReiserFS/Reiser4 najważniejsze były zawsze prace nad nowoczesnymi systemami plików; zależało mu, by przepchnąć je z lat siedemdziesiątych, w jakich się zatrzymały, do XXI wieku. Ten sam duch pracy obecny jest ponoć w Namesysie...