Co drugi ofiarą Blastera

Stowarzyszenie Information Technology Association of America opublikowało wyniki ankiety, w której użytkowników komputerów pytano, czy mieli do czynienia z robakiem Blaster. Okazało się, że celem ataku tego "insekta" było ponad 50% ankietowanych.

Z opublikowanego przez ITAA opracowania dowiadujemy się, że aż 55% osób, które wzięły udział w ankiecie, przyznało, że ich komputery (w pracy lub w domu) zostały zainfekowane przez Blastera. Przypomnijmy - Blaster (znany również pod nazwą MSBlast) pojawił się w połowie sierpnia; robak atakuje systemy operacyjne z rodziny Windows, wykorzystując wykryty przez polskich informatyków błąd w protokole RPC.

Warto jednak zaznaczyć, że przynajmniej niektórzy ankietowani byli po części sami winni tego, że padli ofiarą Blastera - 23% z nich przyznało, że nie uaktualniają regularnie swojego systemu (łatka, uniemożliwiająca Blasterowi zarażenie komputera była dostępna jeszcze zanim pojawił się robak), zaś 21% - że nie pobierają uaktualnień do programu antywirusowego.

Więcej informacji:

http://www.itaa.org