Co dwa mózgi, to nie jeden

Wprawdzie dwuprocesorowy system Apple Macintosh G4 może w pełni zaprezentować swoje możliwości dopiero we współpracy z OS X, to coraz więcej aplikacji jest optymalizowanych do pracy z maszynami wykorzystującymi MP (multiprocessing).

Na konferencji Seybold firma Adobe zaprezentowała programy Photoshop 6 i After Effects 4.1, które są tak zaprojektowane, aby w jak największym stopniu wykorzystywać możliwości oferowane przez multiprocesorowe systemy Apple G4.

Najnowsze wersje Photoshopa i After Effects zaopatrzono w plug-iny, które przyspieszają działanie programów na maszynach MP (multiprocessing machines), rozdzielając pracę między systemowe ścieżki MP, co zwiększa prędkość działania aplikacji. Do procesów, które wykorzystują MP, należy anti-aliasing, transformacje geometryczne, pozycjonowanie subpikselowe, motion blur, skalowanie, obroty, przezroczystość, blendowanie i nakładanie masek.

Także program Maxon Cinema 4D wykorzystuje możliwości oferowane przez MP i renderując klatki dzieli je na dwa procesory. Jeśli renderowanie jednej klatki kończy się wcześniej, Cinema 4D ponownie dzieli całe zadanie na dwa procesory. Wraz z ukazaniem się OS X ma się pojawić wersja Cinema 4D przystosowana do pracy z tym systemem.

www.apple.com


Zobacz również