Co łączy Elden Ring i serię Assassin's Creed?

W najnowszym dziele From Software znajdą się mechaniki znane wcześniej z gier od Ubisoftu.

fot. From Software

Świat, który będziemy mieli okazję przemierzać w Elden Ring będzie bardzo duży. Już jakiś czas temu twórcy potwierdzili, że początkowo lokacje nie miały być zbyt rozległe. W trakcie produkcji zaczęły się mocno rozrastać. Wiemy, że czasami duże tereny do eksploracji stanowią pewną trudność. Chodzi o znajdowanie konkretnych miejsc, jaskiń czy lochów, których w Elden Ring ma być sporo. W wywiadzie przeprowadzonym przez indonezyjski serwis Jagatplay, Yasuhiro Kitao z From Software powiedział:

Wprowadzamy kilka sposobów, które pomogą wam znaleźć te miejscówki. Na przykład, możesz znaleźć obiekt zwany Wieżą Strażniczą, która zapewni Ci lepszą widoczność. Możesz ją powiększyć, znajdując lochy, które zostaną automatycznie zaznaczone na mapie.

Tego typu wieże znane są z gier Ubisoftu, szczególnie z serii Assassin's Creed oraz Far Cry. Podczas przemierzania mapy mogliśmy znaleźć takową wieżę i po dostaniu się na jej szczyt, najważniejsze lokacje w danym obszarze pojawiały się na mapie. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, tym bardziej, że w poprzednich grach od From Software, takich jak np. Dark Souls musieliśmy samodzielnie szukać ukrytych miejsc.

Elden Ring pojawi się na rynku 21 stycznia 2022 roku. Gra zadebiutuje na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5.

Zobacz również:

Zobacz także: Elden Ring - premiera, zwiastun, gameplay. Sprawdź, co wiemy