Co ma w środku podróba iPhone 13, ale z systemem HarmonyOS?

To była tylko kwestia czasu, kiedy na rynek trafią smartfony z wyglądem inspirowanym mocno iPhonem 13. Oto jeden z nich, zdradzamy jaką ma specyfikację.

Gionee G13 Pro Fot. gizchina.it

Po długim oczekiwaniu firma Apple przedstawiła nową linię iPhone 13, która zdobyła rzeszę fanów na całym świecie. Jest to spowodowane nie tylko posiadaniem topowych podzespołów i świetnego oprogramowania iOS kompatybilnego z innymi produktami Apple, ale także designem, który nawiązuje do przeszłych projektów kanciastymi bokami ramki bocznej. Wygląd ten jest na tyle charakterystyczny, że nieuniknione wydawało się powstawanie licznych produktów inspirowanych iPhonem 13.

gionee-g13-pro

Gionee G13 Pro

Fot. GSMArena.com

W rzeczy samej, już na pierwszy rzut oka na Gionee G13 Pro nasuwa na myśl iPhone'a 13. Inspirację widać szczególnie w specyficznie wyciętym wyświetlaczu, płaskiej ramce bocznej oraz ukośnie umieszczonym dwóm aparatom na pleckach smartfona. Cała reszta jest jednak zupełnie inna. Urządzenie wyposażono w 6,26-calowy wyświetlacz LCD FHD+ o proporcjach 19:9, procesor Unisoc T310 z 4 GB pamięci RAM, 32 lub 128 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię o pojemności 3500 mAh.

Zobacz również:

  • Najlepsze gry i aplikacje dla dzieci na iOS [RANKING 2022]
  • iPhone 14 opóźniony! Apple ma problem z produkcją telefonu, premiera się przesunie?

Poza tym urządzenie posiada dwa aparaty główne 13 MP i 2 MP oraz jeden do selfie 5 MP. Jak wiadomo, system operacyjnym ma być HarmonyOS Huawei z pełnym ekosystemem HMS. Gionee 13 Pro dostępny jest jedynie na chińskim rynku w czterech opcjach kolorystycznych: niebieskim, złotym, fioletowym i czarnym. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek pojawi się w Europie.