Co ma wspólnego Coca-Cola z GTA, czyli słowo o Coca-Cola Video Game Program

Jeśli idąc do kina nie spóźniacie się o kwadrans i nie przeskakujecie kanału telewizyjnego na hasło "reklamy", to z pewnością oglądaliście już najnowszy spot Coca-Coli. "Zaraz, zaraz! Ale co to ma do gier?!" - zawołacie. Całkiem sporo, szczególnie, że firma zajmująca się produkcją znanego wszystkim napoju gazowanego właśnie rozpoczyna projekt Coca-Cola Video Game. Brzmi dziwnie? Wróćmy zatem do początku.

Co ma wspólnego Coca-Cola z GTA, czyli słowo o Coca-Cola Video Game Program

Jeśli ktoś z Was nie zauważył, to najnowszy spot reklamowy Coca-Coli, promowany pod hasłem "przejdź na radosną stronę życia", bezpośrednio nawiązuje do popularnej serii Grand Theft Auto. Jej bohater jednak, zamiast siać śmierć i spustoszenie, stara się na wszelkie możliwe sposoby pomóc innym.

Dzięki wczorajszej konferencji prasowej jaką zorganizowała Coca-Cola w warszawskim budynku Focus, dowiedzieliśmy się, że spot reklamowy jest jedynie wstępem do znacznie szerszego zbliżenia na linii Coca-Cola - gry.

Właściwym efektem tego wybuchowego połączenia jest Coca-Cola Video Game, czyli potężny konkurs, w którym główną nagrodą będzie wizyta w jednej z wielkich firm zajmujących się produkcją gier!

Co ma wspólnego Coca-Cola z GTA, czyli słowo o Coca-Cola Video Game Program

Konkurs zostanie przeprowadzony na dwóch poziomach. Na pierwszym, uczestnicy będą mieli za zadanie napisać swój własny scenariusz do gry komputerowej. Nadesłane prace będą umieszczane na platformie Coke.pl a następnie oceniane przez innych użytkowników. Dziesięć najlepszych prac zostanie nagrodzonych, a jedna z nich (wybrana przez grono ekspertów) przejdzie do drugiego etapu.

Drugi poziom przeznaczony jest dla programistów. Zadaniem uczestników będzie stworzenie dema gry komputerowej na podstawie zwycięskiego scenariusza. Praca ma być przygotowana w technologii flash. Tu ponownie nastąpi selekcja ze strony użytkowników portalu oraz specjalne Jury.

Konkurs rusza już od początku lutego. Wszelkie potrzebne informacje zamieszone będą na serwisie coke.pl. Uwaga, aby wziąć udział nie trzeba być pełnoletnim! Wystarczy, że ma się ukończone 13 lat. Powodzenia!