Co mają wspólnego Medal of Honor i Zagubieni?

Słynny amerykański kompozytor, Michael Giacchino, ma stworzyć soundtrack do najnowszej części Medal of Honor, czyli Airbone. Co ciekawe, osoba ta pracowała wcześniej przy słynnym serialu "Zagubieni" oraz filmie "Iniemamocni".

Co mają wspólnego Medal of Honor i Zagubieni?

Michael Giacchino znany jest ze stworzenia muzyki do takich tytułów jak "Iniemamocni" czy "Ratatuj". Za soundtrack do serialu "Zagubieni" otrzymał w 2005 roku nagrodę Emmy.

Giacchino uważa, że gry są, tak jak i filmy, jedną z dróg do opowiadania historii . Muzyka natomiast, w takich produkcjach jak Medal of Honor, pełni bardzo istotną rolę.

Muzyk ma na swoim koncie oprawę muzyczną do wielu gier. Pracował m.in. przy poprzednich częściach Medal of Honor oraz pierwszej odsłonie Call of Duty.

Medal of Honor: Airbone jest już dwunastą częścią słynnej serii. Wszystko zaczęło się 8 lat temu, kiedy to premierę na PlayStation miała pierwsza część cyklu. Akcja najnowszej produkcji oczywiście ciągle toczyć się będzie podczas II Wojny Światowej. Tym razem, gracze będą mogli się wcielić w spadochroniarzy zrzucanych na terytoria okupowane przez Niemców.

Airbone na PC i Xboxa 360 ujrzy półki sklepowe w Europie już 24 sierpnia. Wersja na PlayStation 3 ma się ukazać w listopadzie tego roku.