Co nowego w Google Chrome 10

Po trzech tygodniach w fazie beta, Google wydało właśnie stabilną wersję przeglądarki Chrome 10. Wśród zmian jest m.in. nowa wersja silnika JavaScript V8, sprzętowa akceleracja wideo i wtyczka Flash w specjalnym, wyizolowanym środowisku, które chroni system przed złośliwym kodem.


W oficjalnej informacji o Google Chrome 10 przeczytać można o dziesięciu nowinkach, które przyśpieszają i zabezpieczają przeglądarkę, a także ułatwiają jej dostosowanie.

Chrome 10: optymalizacja, szybkie JavaScripty

Google Chrome 10 zmienia Opcje w stronę internetową otwieraną w przeglądarce. Na stronie można ustawić m.in. domyślny stopień powiększenia strony, a także rozmiar czcionki. Dla osób mobilnych ciekawym dodatkiem będzie synchronizacja haseł.

Zobacz również:

  • Google wypuszcza swoje chipsy? Niecodzienna promocja Pixela 6
  • Używasz Chrome? Natychmiast zainstaluj ważną łatkę!

Nowy Chrome poprawia ogólną wydajność przeglądania stron, a zwłaszcza skryptów JS. Nowa wersja silnika V8 jest do dwóch razy szybsza w obsłudze aplikacji.

Wyizolowana wtyczka Flash - większe bezpieczeństwo

Poza wsparciem sprzętowym wideo, ważnym elementem Chrome 10 jest wtyczka obsługują Flash, która została całkowicie wyizolowana z przeglądarki. W ten sposób system operacyjny jest bezpieczny, bo złośliwy kod nie może wydostać się z tzw. piaskownicy.

Przeglądarka Google Chrome 10 jest dostępna w idg.pl - Download. Pobierz wersję dla Windows, Mac, Linux.