Co nowego w RockMelt - przeglądarce społecznościowej

Pojawiła się nowa wersja przeglądarki internetowej RockMelt. Wersja 0.8.36.74 działa w oparciu o Chromium 7, poszerza integrację z serwisami społecznościowymi i ułatwia korzystanie z Gmaila.

Trzeba przyznać, że sporo ostatnio mówi się w sieci o RockMelt, przeglądarce stworzonej dla użytkowników Facebooka. W najnowszej wersji, łatwiej ustawić można status w tym serwisie i przeszukiwać fb oraz twitter tuż po włączeniu przeglądarki.

W nowej wersji, RockMelt wprowadza też aplikację Gmail Notifier, która powiadamia, kiedy dostajemy e-mail. Ponadto, dzięki Chromium 7, znacznie poprawiła się szybkość i stabilność wyświetlania JS oraz podstawowych opcji HTML 5.

RockMelt można własnoręcznie dostosować do swoich potrzeb. Przeglądarka działa w oparciu o wtyczki, którymi obsłużyć można m.in. pocztę, kalendarze, DropBox, pracę zespołową i RSS-y.

Twórcą przeglądarki jest Marc Adreessen, sieciowy wizjoner, znany choćby jako autor Netscape Navigatora. Jego dzieło wypróbować można, prosząc o zaproszenie na oficjalnej stronie projektu.