Co nowego w dystrybucji?

Dostawcy sprzętu wprowadzili do swoich ofert nowe produkty, które są już lub niebawem będą dostępne w sprzedaży detalicznej.

AB S.A.

W ofercie AB S.A. pojawił się telefon Samsung D880 DUOS, który obsługuje jednocześnie dwie karty SIM, tego samego lub różnych operatorów.

Samsung D880 DUOS

Samsung D880 DUOS

Dzięki czemu użytkownik ma możliwość odbierania i wysyłania wiadomości oraz prowadzenia rozmów z dwóch różnych numerów na raz. Model ten posiada 2,3-calowy wyświetlacz QVGA, 3,2-megapikselowy aparat z funkcją Auto Focus, Bluetooth 2.0 A2DP, USB 2.0, radio FM, baterię o pojemności 1200mAh. Wymiary w mm: 104x51x18,9.

Proponowana przez firmę AB cena telefonu dla końcowego klienta wynosi 999 zł z VAT (cena brutto na rynku ok. 800 - 1200 zł). Gwarancja 24 m-ce.

SanDisk SxS ExpressCard

SanDisk SxS ExpressCard

Kolejny produkt wprowadzony przez firmę, to nowa linia kart pamięci flash firmy SanDisk - SxS ExpressCard o pojemności 8 GB lub 16 GB.

Karta opracowana wspólnie przez firmy SanDisk i Sony współpracuje z najnowszymi kamerami Sony z serii XDCAM EX oraz z urządzeniami, które posiadają slot Express Card/34. Pozawala na zapis do ok. 30 (8 GB) i 60 (16 GB) minut materiału video, transfer do 100 MB/s (800Mb/s), czas kopiowania danych z karty np. na komputer wynosi nie więcej, niż 90 sekund (w przypadku 8 GB) oraz do 3 minut (16 GB).

Produkt objęty jest 30 letnią gwarancją, a cena detaliczna proponowana przez AB wynosi: 8 GB - 1237 zł oraz 16 GB - 2216 zł brutto.

Więcej informacji na www.pcworld.pl/news/109284.html

Mysz Logitech NX80

Mysz Logitech NX80

W połowie maja br. w ofercie AB pojawi się nowa mysz bezprzewodowa firmy Logitech - NX80 Cordless Laser Mouse for Notebooks w wersji OEM (UMLOGM04044).

Parametry myszy: rozdzielczość 1000 dpi, rolka przewijania (technologia Micro Gear), 5 przycisków, odbiornik USB chowany w myszy, gumowe boki zapewniające komfort pracy. W zestawie znajduje się bateria, która posiada 6 miesięcy żywotności oraz etui. Gwarancja 36 m-cy. Cena na rynku ok. 139 zł brutto.

Oferta AB została również rozszerzona o nowy router ADSL marki ASUS.

WL-AM604g to bezprzewodowe urządzenie o maksymalnej prędkości transmisji 54 Mb/s, punkcie dostępowym zgodnym z 802.11b/g oraz szyfrowaniem 64, 128 bit WEP, TKIP, AES, WPA, WPA2, WPA - PSK. Funkcja Quick Setup w tym modelu pozwala na szybkie podłączenie się do Internetu, automatycznie wykrywając w ciągu kilku sekund lokalne ustawienia ADSL.

Gwarancja 2 lata. Cena dla klienta końcowego wynosi 239 PLN.

Asus WL-AM604g

Asus WL-AM604g

Sony Playstation

Od 1 kwietnia AB jest oficjalnym dystrybutorem Sony Playstation. W ofercie znalazły się wszystkie produkty - konsole, akcesoria oraz gry.

Konsorcjum FEN

W Konsorcjum FEN dostępny jest odbiornik GPS na USB - Holux M-215. To niewielkie i ergonomiczne urządzenie sprawdzi się w nawigacji samochodowej i morskiej. Jest wodoodporne oraz posiada specjalnie wbudowany magnes do łatwego montażu na karoserii auta. Odbiornk ustala pozycję w oparciu o informację z 32 satelitów - czułość odbiornika (-159dbW) - aktualizacja pozycji co 1s. Korzysta z systemu poprawek WAAS/EGNOS/MSAS oraz wspiera protokół NMEA0183 v.3.01, co umożliwia współpracę z aplikacjami dedykowanymi do notebooków, np. AutoMapa i PC Navigator.

Cena - ok. 150 zł brutto.

Holux M-215

Holux M-215

Kontel-Telecom

Firma Kontel-Telecom wprowadziła do swojej oferty słuchawkę Bluetooth Scala Rider Q2 amerykańskiej firmy Cardo Systems. Służy ona do komunikacji i jest dedykowana dla motocyklistów, którzy podczas prowadzenia pojazdu będą mogli porozumiewać się za pomocą interkomu na odległość do 500 metrów.

Słuchawka Scala Rider Q2

Słuchawka Scala Rider Q2

Urządzenie umożliwia słuchanie radia, korzystanie z głosowej nawigacji GPS i prowadzenie rozmów telefonicznych. Scala Rider Q2 składa się z odpornego na wiatr mikrofonu, dużego przycisku służącego do odbierania i odrzucania połączeń (istnieje również możliwość głosowego odbierania i odrzucania rozmów) oraz głośników mocowanych na rzep wewnątrz kasku. Słuchawka automatycznie dostosowuje poziom dźwięku do natężenia hałasu związanego z prędkością jazdy. Sposób montażu jest bezinwazyjny i przewidziany jest niemal do każdego otwartego i zamkniętego kasku. Konstrukcja urządzenia jest odporna na deszcz i śnieg. Słuchawka posiada certyfikat Tom Tom.

Cena detaliczna brutto wynosi 699 PLN.

PCTV Hybrid Pro Stick 340e

PCTV Hybrid Pro Stick 340e

Kontel-Telecom jest przedstawicielem w Polsce takich firm jak: Plantronics, Altec Lansing, Cardo Systems, RTX, Konftel, Ascom Wireless, Polycom, ITS, Optimal, Contec, Krone, AC&E, Depaepe, Audio Codes, VoIP Voice, Rital, Aethra, Zoom.

Alstor

Dystrybutor Alstor wprowadzi na rynek w maju br. nowy tuner hybrydowy USB firmy Pinnacle, obsługujący zarówno analogowy, jak i cyfrowy sygnał telewizyjny. Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji chipa DVB-T zwiększony został zakres i polepszono jakość odbieranego sygnału. PCTV Hybrid Pro Stick 340e oferuje dość szeroki zakres rozwiązań - DVB-T z obsługą MPEG-2 i MPEG-4, zarówno w wersji standardowej jak i HD, stereofoniczną telewizję analogową poprzez kabel antenowy oraz radio FM. Cena nie została podana. Gwarancja 12 m-cy.