Co pokaże Apple na Macworld Conference & Expo?

Już w najbliższy poniedziałek, 14 stycznia, w San Francisco otworzą się podwoje targów Macworld Conference & Expo, kolejnych dużych targów komputerowych organizowanych w USA.

Impreza poświęcona nowinkom ze świata Apple jak zwykle wywołuje duże poruszenie - jak wskazuje historia, wcale nie bezpodstawne (to właśnie na ubiegłorocznym MCE po raz pierwszy zaprezentowano iPhone'a). Spekuluje się, co w tym roku Steve Jobs zaprentuje podczas swojego słynnego "keynote".

Firma z Cupertino nie uchyla rąbka tajemnicy odnośnie ewentualnych prezentacji nowych produktów i usług. Analitykom, ekspertom rynkowym i użytkownikom pozostają więc przypuszczenia, co tym razem Steve Jobs "wyciągnie z rękawa". W tym roku nikt jednak nie spodziewa się premiery urządzenia na miarę iPhone'a, ale raczej wzbogacenia oferty koncernu o nową generację znanych już produktów.

Krążą więc pogłoski o notebooku, którego grubość będzie wynosić połowę tego, ile wynosi grubość obecnie sprzedawanych MacBooków, korzystającego z dysków SSD zamiast HDD. Spodziewane jest również uruchomienie usługi internetowej wypożyczalni wideo, umożliwiającej za pośrednictwem iTunes Music Store pobieranie (wypożyczanie) filmów takich wytwórni jak Fox, Warner Bros i innych.

O tym, czy któreś z tych spekulacji znajdą potwierdzenie w faktach, będziemy was informować. Macworld Conference & Expo potrwa do 18 stycznia.

Oficjalna strona targów