Co przyspieszy twój system?

Nawet jeśli nie masz najnowszego peceta, nie musisz zadowalać się powolnym systemem. Za pomocą proponowanych przez nas narzędzi przebadasz swój Windows i uwolnisz go od zbędnego balastu.


Uwierz - twój system naprawdę może działać szybciej - niekiedy wystarczy tylko uwolnić Windows z zalegających odpadów. Każda zainstalowana aplikacja, a nawet każda wizyta w Internecie pozostawia po sobie dane na twardym dysku, a więc cyfrowe śmieci. Nawet gdy odinstalujesz oprogramowanie i usuniesz dane użytkownika, w rejestrze i na dysku zostają resztki.

Dlatego warto od czasu do czasu poddać swój system gruntownej inspekcji i usunąć słabe punkty. Bardzo szybko i prosto zrobisz to za pomocą narzędzi prezentowanych w dalszej części materiału. Zaleca się je zastosować przede wszystkim w netbookach i starszych pecetach. W tych komputerach uzyskasz najlepsze efekty. Zanim zabierzesz się do pracy, powinieneś koniecznie sporządzić zapasową kopię swoich plików lub przynajmniej ustawić punkt przywracania.

1-abc.netStartup Booster 2.00

Ustal sam, które programy mają uruchamiać się automatycznie.

Co przyspieszy twój system?

1-abc.netStartup Booster 2.00

Zasadniczo Autostart to bardzo przydatna funkcja, jednak dość często bywa nadużywana. Mogą tu zagnieżdżać się złośliwe aplikacje, które uruchamiają się potem wraz z systemem, działają w tle i wysyłają informacje o preferencjach użytkownika do swojego mocodawcy. Oprócz tego coraz więcej pożytecznych programów umieszcza swoje odnośniki w folderze Autostart, nie pytając o zgodę użytkownika. W wielu wypadkach są to programy, z których nie korzystasz wcale lub rzadko, a wczytując się automatycznie, hamują system już w trakcie jego uruchamiania się.

1-abc.netStartup Booster wyświetla listę najważniejszych znalezionych w systemie wpisów Autostart. Warto ją uporządkować, wyłączając zbędne pozycje. W odróżnieniu od innych narzędzi tego typu, 1-abc.netStartup Booster pozwala zdefiniować automatyczne uruchamianie żądanych aplikacji w określonych odstępach czasu.

Pobierz: 1-abc.netStartup Booster 2.00

Ashampoo UnInstaller 4

Odinstalowuj aplikacje tak, aby w systemie nie pozostały żadne resztki.

Co przyspieszy twój system?

Ashampoo UnInstaller 4

Wiele aplikacji pozostawiają po odinstalowaniu śmieci na twardym dysku i w rejestrze. Ashampoo UnInstaller to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami i do ich odinstalowywania. Elementy nawigacyjne w lewej części okna bardzo ułatwiają obsługę programu. Staranne odinstalowywanie aplikacji tak, aby nie pozostawały po nich cyfrowe odpady, jest możliwe dzięki dwukrotnemu rejestrowaniu bieżącego stanu systemu. Pierwsza migawka jest tworzona przed zainstalowaniem programu, druga zaś tuż po nim. Różnice między tymi dwoma migawkami zostaną zapisane w protokole instalacji. Ponadto Ashampoo UnInstaller oferuje inne przydatne funkcje, np. do optymalizowania rejestru i defragmentowania twardego dysku.

Pobierz: Ashampoo UnInstaller 4

CCleaner 2.22.968

Pozbądź się zbędnych plików i odzyskaj cenne miejsce na dysku.

Co przyspieszy twój system?

CCleaner 2.22.968

W trakcie używania komputera na dysku zbiera się bardzo dużo cyfrowych śmieci. Bezpłatny CCleaner usuwa nie tylko niepotrzebne pliki, lecz również bezużyteczne ustawienia i listy historii w Windows, a także w wielu popularnych aplikacjach - począwszy od Firefoksa i Internet Explorera, przez Adobe Reader i Nero, po Microsoft Office i WinRAR. Podstawową konfigurację czynności porządkowych wybierzesz tuż po pierwszym uruchomieniu programu.

Oprócz tego CCleaner oferuje prosty edytor rejestru, który poszukuje błędów w bazie rejestru, znajduje bezużyteczne biblioteki DLL i usuwa przestarzałe wpisy. Ponadto wyświetla na życzenie spis zainstalowanych aplikacji, punktów przywracania i wpisów Autostart.

Uwaga. W trakcie instalowania CCleanera warto usunąć zaznaczenie pola wyboru Dodaj pasek narzędziowy Yahoo!, aby zablokować zainstalowanie niepotrzebnego paska w przeglądarce internetowej.

Pobierz: CCleaner 2.22.968