Co raz więcej miejsca

Nowe urządzenie zaprezentowane przez LaCie to wysokowydajny napęd z serii Ultra 160/LVD, o pojemności 180 GB.

Nowy dysk LaCie oferuje pojemność 180 GB, prędkość 7200 RPM (obrotów na minutę) oraz wyposażony jest w specjalną obudowę Mega-Stol, która chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi i ewentualnym przegrzaniem. Urządzenie korzysta z interfejsu Ultra 160/LVD SCSI kompatybilnego z ULTRA2 SCSI oraz wcześniejszymi wersjami SCSI i wyposażone zostało w 4MB bufor, dzięki któremu czas dostępu do danych wynosi 8.2 milisekund. Przedstawiciele LaCie oświadczyli, że napęd zapewnia maksymalny transfer danych do 75MB na sekundę [w konfiguracji RAID] oraz 47 MB na sekundę jako pojedynczy napęd.

Należy również zaznaczyć, że mimo tak dobrych osiągów urządzenie pracuje bardzo cicho (3.7 decybeli), a przy tym znacznie zostało ograniczone jego zapotrzebowanie na prąd (poniżej 10 wat).

Napęd sprzedawany jest w cenie 2499 USD i objęty 5 letnim okresem gwarancyjnym. W zestawie otrzymujemy przewód LVD 68/68 oraz pakiet narzędziowy SilverLining Pro. Dodatkowo istnieje możliwość kupna napędu w konfiguracji TX12000 RAID, dzięki której istnieje możliwość połączenia 12 napędów o łącznej pojemności 2.1 TB.

www.lacie.com


Zobacz również