Co się dzieje z Netflix? Tysiące subskrybentów rezygnuje z serwisu

Po raz pierwszy od dekady Netflix odnotował znaczący spadek subskrybentów i spodziewa się utraty kolejnych 2 milionów.

Co się dzieje z Netflix? Tysiące subskrybentów rezygnuje z serwisu

pixabay.com

W historii giganta streamingu do strat subskrybentów doszło tylko raz, w 2011 roku. Jednak najnowszy raport o zarobkach Netflixa przynosi niezadowalające wyniki, które dowodzą o pierwszej od ponad dekady utracie użytkowników.

Utrata 200 tysięcy subskrybentów w pierwszym kwartale i przewidywane dalsze straty w drugim, spowodowały również, że akcje firmy spadły o 21% w handlu po godzinach (kupno i sprzedaż papierów wartościowych, gdy główne rynki są zamknięte - przyp.red.).

Zobacz również:

  • Dom z papieru - Berlin to 6 sezon? Kiedy premiera i jaka obsada?
  • Kupujesz w App Store? Możesz zapłacić więcej

W liście firmy do akcjonariuszy Netflix przewiduje, że ​​w przyszłym kwartale może stracić aż dwa miliony abonentów i wskazuje m.in. na rosnącą konkurencję. Do utraty użytkowników mógł przyczynić się dodatkowo wzrost cen subskrypcji w USA i Kanadzie.

Netflix święcił triumfy w trakcie pandemii, jednak gdy ta zaczęła wygasać, inne platformy zaczęły kusić klientów nowymi produkcjami.

Serwis przytoczył cztery główne powody, które wpływają na aktualne problemy: wpływ ilości nowoczesnych telewizorów podłączonych do Internetu i innych technologii na tempo wzrostu adresowanego rynku; masowe udostępnianie haseł; zwiększona konkurencja ze strony nowych usług przesyłania strumieniowego; czynniki makroekonomiczne, takie jak inflacja i konflikt geopolityczny.

Firma poinformowała, że ​​odnotowała spowolnienie na rynku EMEA, które zbiegło się z inwazją Rosji na Ukrainę. Zawieszenie działalności w Rosji spowodowało stratę niemal 700 tysięcy abonentów.

Zobacz także: Stewardesa - sezon 2. Data premiery, obsada i ciekawostki. Co musisz wiedzieć?

Źródło: businessinsider.com