Co siedzi w środku Apple TV?

Zaprezentowane na targach Macworld Conference & Expo 2007 urządzenie Apple TV wejdzie do sprzedaży w lutym br., nic więc dziwnego, że producent - firma Steve'a Jobsa - przyjmuje już na nie zamówienia. Tymczasem serwis AppleInsider, powołując się na dobrze poinformowane źródła, prezentuje specyfikację techniczną urządzenia.

Podczas prezentacji na targach Macworld Conference & Expo 2007 ujawnione zostały tylko niektóre szczegóły dotyczące Apple TV - do publicznej wiadomości podano, iż urządzenie zostanie wyposażone w 40-gigabajtowy dysk twardy, obsługę bezprzewodowej sieci 802.11b/g/n, jak też porty Ethernet i HDMI oraz, że będzie kosztować 299 dolarów.

Apple TV

Apple TV

Jak czytamy w serwisie AppleInsider, AppleTV pracuje w oparciu o procesor Intel Pentium M taktowany zegarem 1 GHz, obdarzony 2 MB pamięci podręcznej 2 poziomu i współpracujący z szyną 350 MHz. W urządzeniu znaleźć można ponadto 256 MB pamięci operacyjnej oraz kartę graficzną Nvidia GeForce Go 7400 z 64 MB pamięci wideo. Chłodzenie urządzenia zapewnia wbudowany wentylator.

Ponieważ Apple TV umożliwia bezprzewodowe przesyłanie do telewizora multimediów zgromadzonych na dysku komputera, ciekawie wygląda też mechanizm przesyłania danych - wg źródeł, na które powołuje się AppleInsider, z siecią WLAN można połączyć się za pomocą pięciu bezprzewodowych anten rozmieszczonych w obudowie urządzenia. Dwie z nich służą do przesyłania danych, pozostałe trzy - do ich odbioru. AppleTV nie będzie mógł za to służyć jako router bezprzewodowy, nie będzie też obsługiwał technologii AirTunes.


Zobacz również