Co stracimy z Windows 10?

Windows 10 coraz bliżej i czy się to komuś podoba, czy nie, wkrótce zacznie dominować na rynku. Prędzej czy później większość użytkowników wcześniejszych wersji Windows przejdzie na ten właśnie OS. O jego zaletach pisaliśmy nieraz, teraz czas na pokazanie, co się straci po aktualizacji.

Dla pewności przypomnę, że użytkownicy Windows 7 i 8.1 już mogą zarezerwować darmowe wydanie Windows 10 dla siebie. Gdy 29 lipca zdecydują się na zmianę systemu, w nowym nie zobaczą już gadżetów pulpitu z Windows 7 ani Windows Media Center. Z pomniejszych zmian warto odnotować usunięcie stacji dysków z domyślnie obsługiwanych przez system napędów oraz systemowej gry Kierki.

Kierki - na Windows 10 już ich nie będzie

Kierki - na Windows 10 już ich nie będzie

Microsoft obiecuje wprowadzić inne rozwiązanie zamiast Windows Media Center. Mają być to aplikacje obsługujące odtwarzanie różnorakich multimediów - od plików audio po płyty DVD z filmami. Nie będzie jednak żadnego zamiennika za gadżety, wiec żegnamy je na dobre. Zmianie ulegnie także system powiadomień o aktualizacjach systemu - szersze wyjaśnienie tej kwestii znajduje się na osobnej stronie.