Co tam w kaszy słychać?

Infamus Software wydała WebXTractor, narzędzie umożliwiające podgląd i zapisywanie obrazków i filmów trafiających podczas serfowania do podręcznej pamięci cache przeglądarki.

Narzędzie WebXTractor proponowane przez firmę Infamus Softare pozwala podejrzeć i zapisać na dysk pliki gromadzone podczas serfowania w pamięci cache przeglądarek internetowych.

Programy takie jak Internet Explorer czy Netscape Communicator zapisują kopie pobieranych informacji w specjalnych plikach cache, które skracają czas pobierania regularnie odwiedzanych witryn.

WebXTractor przeszukuje pliki pamięci cache i dokonuje selekcji zgromadzonych danych na obrazki, filmy i pliki tekstowe, które można potem zapisywać na dysku, nawet jeśli nie mamy odpowiedniego oprogramowania do otwarcia danego pliku, pliki są zablokowane albo jest to strumieniowy przekaz wideo.

Program składa się z dwóch narzędzi: CacheXTractora, który przeszukuje i 'wyciąga' (extract) pliki z pamięci cache oraz SiteXTractora, który przeszukuje strony WWW w poszukiwaniu linków i jest w stanie znaleźć i zapisać nie tylko proste do zarejestrowania obiekty, ale wykonać bardziej skomplikowane operacje, takie jak pobranie muzyki wykorzystywanej jako tło na witrynie, zgranie plików MP3 czy filmów QuickTime.

CacheXTractor współpracuje z Netscape Navigator/Communicator 4.0 lub późniejszym, Internet Explorem 4.0 lub nowszym, makowym iCabem i systemami pamięci cache AOL. WebXTractor to program typu shareware kosztujący 17,95 USD, a 10 dniowe demo jest dostępne do pobrania na stronie producenta.

www.infamus.com


Zobacz również