Co to jest Apple iCloud i ile kosztuje? Odpowiadamy!

iCloud to najnowsza usługa Apple oparta na przetwarzaniu w chmurze. Gigant z Cupertino poinformował właśnie o jej cenach oraz uruchomił dedykowany jej serwis iCloud.com w wersji beta. Jest to więc odpowiednia chwila aby wszystkim, którzy jeszcze nie słyszeli o tym nowym interesującym rozwiązaniu, przybliżyć zasadę jego działania oraz możliwości jakie oferuje.

Usługa Apple iCloud została zaprezentowana podczas czerwcowej deweloperskiej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC). Jej zadaniem jest synchronizacja danych pomiędzy różnymi urządzeniami Apple lub komputerem PC.

Za darmo usługa iCloud oferuje dostęp do 5 GB przestrzeni na jej serwerach. Znaleźć się w niej mogą tworzone przez nas dokumenty, poczta, dane aplikacji, kompletny album Rolka z aparatu i inne informacje o naszych urządzeniach. Oczywiście uznamy, że 5 GB to za mało, istnieje możliwość wykupienia za dodatkową roczną opłatę kolejnych 10 GB, 20 GB lub 50 GB.

Zobacz również:

  • Apple Vision Pro zostało w końcu zaprezentowane. Oto najnowsze gogle VR od Apple
  • Oto, jak skonfigurować wszystkie funkcje iCloud+ w iOS 16

Wraz z iCloud otrzymamy również dostęp do nowego serwisu noszącego nazwę Photo Stream, dzięki któremu każde wykonane przez nas zdjęcie będzie automatycznie dostępne z poziomu wszystkich naszych urządzeń Apple.

Ponadto gigant z Cupertino szykuje niepowiązany z iCloud płatny serwis iTunes Match, który za 25 dolarów rocznie pozwala na synchronizację utworów, które nie pochodzą z iTunes.

Kiedy usługa iCloud zostanie udostępniona i ile kosztuje? Tego oraz wielu innych informacji na jej temat dowiesz się z artykułu "Apple iCloud: co to właściwie jest i ile kosztuje?"


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: