"Co to za piosenka?" - odtwarzacz Blu-ray LG rozpozna każdy utwór

Koncern LG zaprezentował na targach CES wiele nowych urządzeń elektronicznych - telewizorów cyfrowych, monitorów, projektorów i stacjonarnych odtwarzaczy Blu-ray. Spośród tych ostatnich wyróżnia się model noszący oznaczenie LG BD590. Sprzęt ten wyposażony jest obsługę systemu Gracenote MusicID-Stream, za którego pośrednictwem możliwe jest odsłuchanie utworu muzycznego z filmu czy programu tv oraz otrzymanie informacji o jego wykonawcy.

LG BD590

LG BD590

Zobacz także:

BD590 to, jak przyznaje producent, flagowy model w nowej ofercie stacjonarnych odtwarzaczy LG. Urządzenie wyposażone jest w dysk twardy o pojemności 250 GB. Obsługuje interfejs łączności bezprzewodowej Wi-Fi w standardzie 802.11 n, technologię DLNA (Digital Living Network Alliance, umożliwiającą komunikację z kompatybilnymi urządzeniami cyfrowymi w obrębie sieci domowej) oraz system NetCast Entertainment Access.

NetCast ułatwia dostęp do internetowych serwisów, takich jak CinemaNow, YouTube lub Netflix. Jak informuje LG, w najnowszej serii urządzeń do kina domowego możliwości systemu zostały poszerzone m.in. o obsługę widgetów Yahoo (dostęp do aplikacji sieciowych) i VUDU (kupno lub wypożyczenie filmów i programów telewizyjnych w jakości HD bez miesięcznych opłat i dodatkowego sprzętu).

Odtwarzacz wspiera też funkcję BD Live (dostęp do dodatkowych materiałów związanych z filmem) oraz Bonus View (dostęp do dodatków zapisanych na płytach BD przez obraz w obrazie).

Opisywany model będzie dostępny w sprzedaży w marcu 2010 r.

Wśród premierowych odtwarzaczy Blu-ray LG znalazły się także modele o oznaczeniach BG550 i BG570 (od wersji 590 odróżnia je brak zintegrowanego HDD i obsługi funkcji MusicID).