Co w obudowie piszczy

Program HWiNFO, który został właśnie udostępniony w wersji 1.01, to doskonałe narzędzie do wykrywania komponentów zainstalowanych w komputerze.

Program HWiNFO 1.01 to najnowsza wersja doskonałego narzędzia do wykrywania komponentów zainstalowanych w komputerze. Dostarcza on użytkownikowi szczegółowe informacje o danych technicznych procesora (również w układach wieloprocesorowych), płyty głównej czy karty graficznej. Przy jego użyciu można również kontrolować temperaturę jednostki centralnej, napięcie oraz ilość obrotów wiatraczka.

Główne ulepszenia w obecnej edycji programu sprowadzają się do rozszerzenia listy rozpoznawanych komponentów. Dodano do niej m.in. chipset nVidia nForce oraz Intel 815EP B-Step, karty graficzne Aopen oraz akceleratory grafiki Diamond Fire GL4 i GL4s. Program działa w systemach Windows NT, 2000 oraz 98, jednak autor ostrzega, iż w przypadku tego ostatniego mogą wystąpić istotne błędy. Z bezpłatnej wersji (shareware) HWiNFO 1.01 można korzystać przez 14-dni. Użytkownik domowy za rejestrację programu zapłaci 27 USD.

Plik do pobrania (ok. 3,5 MB): http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/0218.html