Co w sieci piszczy

Aplikacja CommView 3.3 to niezbędne narzędzie każdego administratora sieci - umożliwia przechwytywanie i analizowanie pakietów danych przepływających przez sieć Ethernet oraz Internet.

Aplikacja CommView 3.3 to niezbędne narzędzie każdego administratora sieci - służy do monitorowania aktywności sieciowej i umożliwia przechwytywanie i analizowanie pakietów danych przepływających przez sieć Ethernet oraz Internet. CommView należy do grupy tzw. snifferów, programów umożliwiających wykrywanie zakłóceń w pracy sieci i ich przyczyn, np. wąskich gardeł spowalniających przesył danych.

Możliwości programu sprawiają, że w rękach niepowołanej osoby może on posłużyć do szpiegowania osób korzystających z sieci. Z jego pomocą można dotrzeć nie tylko do treści przesyłanych dokumentów, ale nawet zdobyć hasła innych użytkowników.

CommView przechwytuje wszystkie informacje o danych przepływających przez sieć lokalną LAN oraz kartę Dial-Up i dekoduje dane, umożliwiając ich dalszą analizę. Z pomocą programu można zobaczyć listę połączeń sieciowych, niezbędne statystyki IP, i sprawdzić pojedyncze pakiety. Przechwycone pakiety mogą być zapisane w plikach logowania w celu poddania ich późniejszej analizie.

CommView 3.3 jest dostępny w ofercie firmy SniffTech (http://www.sniff-tech.com ). Jego cena wynosi 734 zł (pełen cennik: http://www.sniff-tech.com/snifftech.php?str=cennik ). Wersję demonstracyjną programu można pobrać z naszego działu FTP.

Plik do pobrania: http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/1171.html


Zobacz również