Co z LG G4? Firma zapowiada nowe smartfony z Lollipopem ze średniej półki

Osoby czekające na LG G4 muszą uzbroić się w cierpliwość. Koreański producent zapowiedział nowe smartfony, których premiera zbiega się w czasie z targami MWC 2015 w Barcelonie. Na liście znalazły się cztery modele ze średniej półki wydajnościowej. Na nowy sztandarowy telefon przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

LG G4 to smartfon na który czeka wielu klientów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami producent nie pokaże go podczas targów MWC 2015, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Barcelonie. Zamiast tego firma zapowiedziała aż cztery zupełnie nowe urządzenia ze średniej półki.

Wszystkie cztery nowe smartfony LG będą działały od nowości pod kontrolą systemu Android w wersji Lollipop. Nowe modele będą nosić nazwy LG Magna, LG Spirit, LG Leon i LG Joy. Urządzenia występować będą w wariancie z modułem 3G oraz droższej wersji obsługującej łączność 4G z metalową obudową.

Pierwszym z nowych modeli jest LG Magma, który cechować będzie 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p, czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, 1 GB RAM, 8 GB pamięci flash oraz aparaty 8 Mpix i 5 Mpix.

Nowe telefony LG zostały zapowiedziane jeszcze przed rozpoczęciem targów MWC 2015

Nowe telefony LG zostały zapowiedziane jeszcze przed rozpoczęciem targów MWC 2015

Pozostałe modele w nowej ofercie LG będą miały podobną specyfikację do LG Magma, ale różnić je będzie przekątna ekranu. LG Spirit wyposażony zostanie w 4,7-calowy panel. LG Leon będzie miał w 4,5-calowy ekran FWVGA a LG Joy dostał wyświetlacz o bardzo krótkiej przekątnej długości zaledwie 4 cali i tej samej rozdzielczości.

Producent jeszcze nie podał oficjalnych cen nowych urządzeń, ale te powinny pojawić się już niedługo. Smartfony mają wejść do sprzedaży na wybranych rynkach już w przyszłym tygodniu, co zbiega się z terminem targów MWC 2015.